Laikā no 2009. līdz 2011. gadam ievērojami pieaudzis biznesa lidojumu skaits Baltijas reģionā, turklāt paredzams, ka šī tendence turpinās pozitīvi attīstīties. Pēdējos divos gados biznesa lidojumu skaits Latvijā audzis par 41,9%, novērojis ASV biznesa privāto lidmašīnu ražotājs Hawker Beechcraft Corporation (HBC).

Biznesa lidojumu skaita pieaugums Latvijā atspoguļo ekonomikas izaugsmi kopš 2009. gada, uzskata HBC.

Tādā pašā laika posmā biznesa lidojumu skaits Igaunijā palielinājies par 31,5%, bet Lietuvā – par 28,8%. Savukārt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs kopumā biznesa lidojumu skaits audzis ievērojami mazāk – par 7%.

Galvenais faktors, kas veicinājis biznesa aviācijas attīstību, ir starptautiskās tirdzniecības pieaugums, norāda HBC, kā piemēru minot to, ka laikā no 2006. līdz 2011. gadam tirdzniecība starp Latviju un Krieviju augusi par 285% (no 2,09 miljardiem ASV dolāru līdz 8,04 miljardiem ASV dolāru).

«Pēdējo gadu laikā sevišķi pieaugusi reģiona tirdzniecība ar Skandināvijas valstīm un Krieviju. Mēs uzskatām, ka tieši šis ir viens no iemesliem, kādēļ audzis pieprasījums pēc biznesa klases lidaparātiem. Uzskatām, ka pieprasījums pēc lidmašīnām biznesa aviācijā turpinās pieaugt arī turpmākajos gados un Baltijas valstis kļūs vairāk integrētas pārējā Eiropā,» pauž HBC prezidents Sīns Makdžeohs (Sean McGeough).

HBC ir biznesa, speciālo misiju un treniņiem paredzētu lidmašīnu ražotājs, kas piegādā lidamarātus valstu valdību, uzņēmumu un privātpersonu vajadzībām.

Jau rakstīts, ka HBC Latvijā pārdeva pirmo privāto reaktīvo lidmašīnu 2007. gadā par 2,35 miljoniem Ls. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra