Dienas Bizness

 • 21 otrdiena,
  februāris

  Eleonora, Ariadne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

SXC

Pelna bez gariem maršrutiem

Pasažieru pārvadātājs Lux Express pērn par 54% kāpinājis peļņu, pieaug arī pasažieru skaits, ceturtdien informē laikraksts Dienas bizness.

«2010. gads mums bijis tiešām veiksmīgs. Tas ir otrais gads pēc kārtas, kad mēs atkal strādājam ar peļņu. Ļoti strauji auga arī pasažieru skaits. Iepriekš pārvadājām 367,6 tūkst. pasažieru, bet pērn - jau 447 tūkst. pasažieru,» laikrakstam stāstīja Lux Express Tirdzniecības un mārketinga direktors Martins Lents. Laba izaugsme ir arī apgrozījumam - no 7,9 milj. eiro 2009. gadā līdz 10,2 milj. eiro pērn.

Lux Express veiksme esot bal­stīta uz 2007. gada beigās pieņemto lēmumu par būtiskām izmaiņām biznesa stratēģijā, atklājot pirmos maršrutus ar Lux Express zīmolu no Rīgas uz Tallinu un no Tallinas uz Sanktpēterburgu. «Pirms tam strādājām ar Eurolines zīmolu un pārvadājumus veicām Baltijas valstīs, kā arī uz tādām Rietumeiropas valstīm kā Vācija, Lielbritānija, Francija un Itālija. Mūsu stratēģija bija pārņemt Baltijas tirgu, pamazām atsakoties no tālajiem reisiem,» stāsta M. Lents, piebilstot, ka tagad tālākais uzņēmuma maršruts nepārsniedz 600 km. Visus garos maršrutus uzņēmums aizvēra 2009. gadā un tagad tas ir atmaksājies.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Komentāri

Reklāma