Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

Pensionāriem ļauj braukt sabiedriskajā transportā par brīvu  7

Rīgas dome absolūti vienbalsīgi ar 57 balsīm «par» šodien atbalstīja bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā pensionāriem un invalīdiem, ko eksperti ir novērtējuši kā priekšvēlēšanu laika pasākumu, vēsta Diena.lv.

Olafs Pulks (JL) debatēs norādīja, ka atlaides attiecas ne uz visiem 3.grupas invalīdiem, un viņš ir saņēmis vēstuli no invalīdu tiesību pārstāvjiem, kurā norādīts, ka vairākas invalīdu grupas tiek diskriminētas.

Bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā būs nestrādājošiem pensionāriem, 3.grupas redzes un dzirdes invalīdiem, kā arī Černobiļas seku likvidatoriem.

Opozīcijas deputātu priekšlikumu piešķirt tiesības bezmaksas transportā braukt arī 5. līdz 9.klašu skolēniem netika atbalstīts, solot pie šī jautājuma atgriezties «kaut kad nākotnē».

Šā Rīgas domes sasaukuma laikā braukšanas atlaides pilnīgi noteikti darbošoties, teica N. Ušakovs, atbildot uz Diena.lv jautājumu, jo «to var pavilkt Rīgas satiksme».

Lai nodrošinātu atlaides pensionāriem, Rīgas domes budžetā papildus būs jārod 3,5 miljoni latu gadā.

Vicemērs Ainārs Šlesers atzina, ka «šis lēmums nav 100% perfekts», taču viņš cer, ka dome spēs nodrošināt ieņēmumu daļu tik lielu, cik vajag, lai domātu par jaunām atlaidēm.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  15

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma