Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Pērn avarējušas 26 pasažieru lidmašīnas

Lai informētu sabiedrību par civilās aviācijas (komercaviācija un vispārējās nozīmes aviācija) lidojumu drošības situāciju Latvijā, Civilās aviācijas aģentūra ir sagatavojusi pārskatu. Saskaņā ar to 2006.gadā kopumā pasaulē avarējušas 27 pasažieru lidmašīnas, kurās bojā gājuši 888 cilvēki.

Pārskata sagatvošanā izmantota Civilās aviācijas aģentūras datu bāzē apkopotā informācija. Pārskats sagatavots par laika periodu no 2003. līdz 2006. gadam ieskaitot. Šajā periodā datu bāzē ir reģistrēti 266 ieraksti - atgadījumi (gan brīvprātīgi, gan obligāti ziņojami), nopietni incidenti un aviācijas nelaimes gadījumi.

Ziņojumā tiek analizēts: nozīmīgo faktoru (SIL) saraksts, lidojumu drošības izpildes indikatori, atgadījumu kategorijas, riska gradācija, ārvalstu gaisa kuģu pirmslidojuma vai pēclidojuma (SAFA) inspekcijas, sadursmes ar putniem, kā arī ir noteiktas CAA aktivitātes lidojumu drošības jomā. Ziņojumā ir ietverti salīdzinošie dati par lidojumu drošības situāciju citās valstīs.

"Ziņojums apkopo ar lidojumu drošību saistītos statistikas datus un akcentē potenciālos riskus. Līdz ar to visiem gaisa telpas izmantotājiem ir vērtīgi iepazīties ar šo pārskatu un pievērst uzmanību potenciālajiem riskiem savā darbībā", uzsver CAA Gaisa kuģu ekspluatācijas daļas vadītājs E. Gindra.

2006.gadā kopumā pasaulē avarējušas 27 pasažieru lidmašīnas, kurās bojā gājuši 888 cilvēki. Saskaņā ar pārskatā ietverto informāciju šie rādītāji ir ievērojami zemāki nekā 10 gadu vidējie rādītāji, kur katru gadu avarē 36 pasažieru lidmašīnas un iet bojā 1005 cilvēki.

Latvijā 2006.gadā reģistrēti 13 gadījumi, kad gaisa kuģis sadūries ar putniem. Pēc VAS Starptautiskā lidosta Rīga datiem 2006.gadā lidostā veikti 40 162 lidojumi. Tas nozīmē, ka vidēji katrā 3 090 lidojumā notiek sadursme ar putnu.

Pārskats atrodams šeit.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma