Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Pētījums: degvielas cenu kāpums ietekmējis 65% ceļotāju paradumus

Degvielas cenu kāpums ir ietekmējis divas trešdaļas jeb 65% ceļotāju paradumus, liecina Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktā pētījuma dati par ceļošanas paradumiem. Lai samazinātu ceļojumu izmaksas Baltijas valstu robežās, katrs piektais (23%) aptaujātais ceļojumos pa Baltijas valstīm izvēlas doties ar autobusu.

Tāpat pētījumā secināts, ka populārākais transporta līdzeklis, ceļojot Baltijas valstīs, ir personīgā automašīna, kuru par pirmo izvēli taupīgai ceļošanai norādīja 57% aptaujāto. Otrā populārākā izvēlē ir ceļošana ar autobusu, to izvēlas 23% aptaujāto. Savukārt 8% aptaujāto, lai ietaupītu naudu, ceļojot Baltijas valstīs, izvēlas lidmašīnu, savukārt pārējie izmanto citus pārvietošanās veidus, piemēram, braucot ar velosipēdu vai motociklu, kā arī stopojot.

«Degvielas cenu ietekmi uz pasažieru pārvadājumu nozari var analizēt divējādi: no vienas puses, degvielas cenu kāpums liek pasažieru pārvadājumu uzņēmumiem strādāt efektīvāk, bet no otras puses tas veicina pieprasījuma pieaugumu, jo arvien vairāk ceļotāju daudz rūpīgāk plāno savus ceļojumu budžetus, izvēloties ekonomiski izdevīgāko pārvietošanās līdzekli. Īpaši tas vērojams, ja ceļojumā dodas viens cilvēks,» skaidro autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane.

Pēdējā laikā pieprasījuma pieaugums novērots arī biznesa segmentā. «Ja vēl pirms pāris gadiem biznesa braucienam uz Tallinu pirmā izvēle bija personīgā automašīna, tad šobrīd aizvien biežāk uzņēmumu vadītāji izvēlas autobusu kā pārvietošanās līdzekli darījumu braucieniem», uzsver V. Kulmane.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 523 respondentus vecumā no 20 līdz 50 gadiem.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  2

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma