Degvielas cenu kāpums ir ietekmējis divas trešdaļas jeb 65% ceļotāju paradumus, liecina Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktā pētījuma dati par ceļošanas paradumiem. Lai samazinātu ceļojumu izmaksas Baltijas valstu robežās, katrs piektais (23%) aptaujātais ceļojumos pa Baltijas valstīm izvēlas doties ar autobusu.

Tāpat pētījumā secināts, ka populārākais transporta līdzeklis, ceļojot Baltijas valstīs, ir personīgā automašīna, kuru par pirmo izvēli taupīgai ceļošanai norādīja 57% aptaujāto. Otrā populārākā izvēlē ir ceļošana ar autobusu, to izvēlas 23% aptaujāto. Savukārt 8% aptaujāto, lai ietaupītu naudu, ceļojot Baltijas valstīs, izvēlas lidmašīnu, savukārt pārējie izmanto citus pārvietošanās veidus, piemēram, braucot ar velosipēdu vai motociklu, kā arī stopojot.

«Degvielas cenu ietekmi uz pasažieru pārvadājumu nozari var analizēt divējādi: no vienas puses, degvielas cenu kāpums liek pasažieru pārvadājumu uzņēmumiem strādāt efektīvāk, bet no otras puses tas veicina pieprasījuma pieaugumu, jo arvien vairāk ceļotāju daudz rūpīgāk plāno savus ceļojumu budžetus, izvēloties ekonomiski izdevīgāko pārvietošanās līdzekli. Īpaši tas vērojams, ja ceļojumā dodas viens cilvēks,» skaidro autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane.

Pēdējā laikā pieprasījuma pieaugums novērots arī biznesa segmentā. «Ja vēl pirms pāris gadiem biznesa braucienam uz Tallinu pirmā izvēle bija personīgā automašīna, tad šobrīd aizvien biežāk uzņēmumu vadītāji izvēlas autobusu kā pārvietošanās līdzekli darījumu braucieniem», uzsver V. Kulmane.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 523 respondentus vecumā no 20 līdz 50 gadiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra