Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Pētījums: Ziemeļvalstīs un Baltijā ir visaugstākā elektronizācija  2

Eiropā katrs otrais uzņēmums mēnesī nosūta un saņem vismaz vienu e-rēķinu. Tiesa, šos rēķinus katrā valstī apstrādā atšķirīgi, secināts Itella Information pētījumā, kas veikts 16 Eiropas valstīs.

Tas apliecina, ka Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ir visaugstākā elektronizācija,  bet Austrumeiropā – viszemākais. Tomēr Baltijā, piegādātāju rēķinu e-aprite šobrīd tiek izmantota ļoti reti salīdzinājumā ar Skandināviju, kur rēķinu digitalizācija, elektroniska pārbaude un grāmatošana ir uzņēmumu ikdiena.

Virzība pilnīgai pārejai uz e-rēķiniem ir Somijā un Lielbritānijā. Rēķinu nosūtīšana pa e-pastu ir aktuāla Baltijā un Lielbritānijā. Vislielākais akcents uz decentralizētu rēķinu izrakstīšanu tiek likts Somijā un Zviedrijā.

Savukārt viszemākie rādītāji e-pārdošanas rēķinu izrakstīšanā ir Polijā, Čehijā, Krievijā un citās Austrumeiropas valstīs.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma