Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Pētījums: Ziemeļvalstīs un Baltijā ir visaugstākā elektronizācija  2

Eiropā katrs otrais uzņēmums mēnesī nosūta un saņem vismaz vienu e-rēķinu. Tiesa, šos rēķinus katrā valstī apstrādā atšķirīgi, secināts Itella Information pētījumā, kas veikts 16 Eiropas valstīs.

Tas apliecina, ka Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ir visaugstākā elektronizācija,  bet Austrumeiropā – viszemākais. Tomēr Baltijā, piegādātāju rēķinu e-aprite šobrīd tiek izmantota ļoti reti salīdzinājumā ar Skandināviju, kur rēķinu digitalizācija, elektroniska pārbaude un grāmatošana ir uzņēmumu ikdiena.

Virzība pilnīgai pārejai uz e-rēķiniem ir Somijā un Lielbritānijā. Rēķinu nosūtīšana pa e-pastu ir aktuāla Baltijā un Lielbritānijā. Vislielākais akcents uz decentralizētu rēķinu izrakstīšanu tiek likts Somijā un Zviedrijā.

Savukārt viszemākie rādītāji e-pārdošanas rēķinu izrakstīšanā ir Polijā, Čehijā, Krievijā un citās Austrumeiropas valstīs.

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma