Dienas Bizness

 • 29 ceturtdiena,
  septembris

  Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8621

  USD: 1.1225

Ražošana

Pētījums: Ziemeļvalstīs un Baltijā ir visaugstākā elektronizācija  2

Eiropā katrs otrais uzņēmums mēnesī nosūta un saņem vismaz vienu e-rēķinu. Tiesa, šos rēķinus katrā valstī apstrādā atšķirīgi, secināts Itella Information pētījumā, kas veikts 16 Eiropas valstīs.

Tas apliecina, ka Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ir visaugstākā elektronizācija,  bet Austrumeiropā – viszemākais. Tomēr Baltijā, piegādātāju rēķinu e-aprite šobrīd tiek izmantota ļoti reti salīdzinājumā ar Skandināviju, kur rēķinu digitalizācija, elektroniska pārbaude un grāmatošana ir uzņēmumu ikdiena.

Virzība pilnīgai pārejai uz e-rēķiniem ir Somijā un Lielbritānijā. Rēķinu nosūtīšana pa e-pastu ir aktuāla Baltijā un Lielbritānijā. Vislielākais akcents uz decentralizētu rēķinu izrakstīšanu tiek likts Somijā un Zviedrijā.

Savukārt viszemākie rādītāji e-pārdošanas rēķinu izrakstīšanā ir Polijā, Čehijā, Krievijā un citās Austrumeiropas valstīs.

Jaunākās ziņas kategorijā

Krievija līdz 2020.gadam pārorientēs visas kravas no Baltijas uz savām ostām

Krievija līdz 2020.gadam pārorientēs visas kravas no Baltijas uz savām ostām  10

Visas Krievijas kravas, kas pašlaik tiek pārkrautas Baltijas valstu ostās, līdz 2020.gadam ir jāpārorientē uz Krievijas ostām, raksta Interfax. Tāds uzdevums apspriests sanāksmē, kuru otrdien organizēja Krievijas prezidenta...

Reklāma