VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) vienojies ar uzņēmumu VKB-Serviss par vides sanācijas plāna izstrādi un paredzēto sanācijas darbu veikšanu 8. janvārī notikušās dzelzceļa avārijas seku likvidēšanai.

Uzņēmums veiks avārijas radītā piesārņojuma izpētes un sanācijas darbu programmas izstrādāšanu un saskaņošanu tiesību aktos noteiktajā kārtībā, kā arī grunts un gruntsūdens sanācijas darbu veikšanu un bīstamo atkritumu apsaimniekošanu dzelzceļa avārijas vietā Naujenes pagastā, Daugavpils novadā.

LDz norāda, ka paraugi piesārņojuma noteikšanai jau ir paņemti un drīzumā paredzēts paņemt grunts paraugus avārijas vietā, lai noteiktu tās piesārņojuma pakāpi.

Izplūdušo vielu apjoms pagaidām precīzi nav aprēķināts, tomēr pagaidām zināms, ka ir izplūdušas 120 tonnas ar tehnisko šķīdinātāju un viena cisterna ar minerālsmērvielu.

Avārijas vietā strādājošo LDz un Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta darbiniekiem nekādas veselības problēmas pēc darbu veikšanas nav konstatētas, tomēr LDz aicina cilvēkus izvairīties no tuvošanās avārijas vietai, kamēr vides eksperti nav devuši atzinumu, ka iespējamie riski veselībai šajā vietā ir likvidēti.

Db.lv jau vēstīja, ka LDz prezidents Uģis Magonis atzina - dzelzceļa avārija Daugavpils novada Naujienes pagastā bijusi augstākās kategorijas avārija.

Otrdien tika dzelzeļa posmā tika atjaunota vilcienu kustīna. Līdz kustības atsākšanai virzienā no Baltkrievijas atiešanu gaidīja vairāk kā 80 vilcienu sastāvu, savukārt Latvijā, virzienā uz Baltkrieviju, kavējās vairāk nekā 50 vilcienu sastāvu, kuri nevarēja doties maršrutā avārijas izraisīto seku dēļ.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra