Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Piegādāt vagonus LDz Cargo piesakās trīs pretendenti

VAS Latvijas dzelzceļš meitasuzņēmuma SIA LDz Cargo izsludinātajā konkursā par 100 segto vagonu, 100 graudu vagonu un 100 fitingu platformu iegādi saņemti trīs vietējo un ārvalstu kompāniju piedāvājumi.

LDz Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs norāda, ka uzņēmums izvērtēs saņemtos piedāvājumus, lai iespējami ātrākā laikā varētu iegādāties jaunos vagonus un atjaunot novecojušo vagonu parku. «LDz Cargo [..] turpina īstenot savu investīciju programmu, lai ne tikai saglabātu, bet arī vēl vairāk nostiprinātu savas pozīcijas dzelzceļa pārvadājumu tirgū,» saka G. Mačs.

Saistītie raksti

Viņš uzsver, ka vagonu iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums, jo vidēji viena dzelzceļa vagona kalpošanas ilgums ir 28–32 gadi. «Tas nozīmē, ka vagonu ekspluatācijas cikls ievērojami pārsniedz ekonomikas un atsevišķu izejvielu un produktu cenu dinamikas ciklu robežas,» skaidro G.Mačs.

DB jau rakstīja, ka LDz Cargo plāno iepirkt šogad un nākamajā gadā pa 300 vagoniem. Šogad iecerēts iegādāties 100 platformas zāģmateriālu pārvadāšanai un 200 pusvagonus, savukārt nākamgad vagoni tiks iegādāti atbilstoši pieprasījumam un pārvadājumos dominējošai kravu nomenklatūrai, sacīja G. Mačs. Pirkumam izmantos gan pašu kapitālu, gan kredītus. Pēc VAS Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa teiktā, viena vagona cena svārstās ap 100 tūkstošiem ASV dolāru. Tātad kopumā izmaksas divu gadu periodā veidos ap 30 milj. Ls.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma