Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Foto: LETA

Pilota pašsajūtas dēļ Rīgā atgriežas Maskavas reisa airBaltic lidmašīna  2

Pilota veselības problēmu dēļ svētdien Rīgā atgriezusies Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic lidmašīna, kas bija ceļā uz Maskavu, airBaltic pārstāvis Jānis Vanags apstiprināja LNT rīta raidījumā 900 sekundes.

Viņš skaidroja, ka pilots sūdzējies par sliktu pašsajūtu, tādēļ airBaltic sekoja iepriekš apstiprinātiem noteikumiem, kas stingri nosaka, kā jārīkojas šajās situācijās. Šādos gadījumos lidmašīnai ir jānosēžas tuvākajā lidostā, un konkrētajā gadījumā tā esot bijusi lidosta Rīga, stāstīja J. Vanags.

Viņš skaidroja, ka pilotu veselības stāvoklis tiek regulāri pārbaudīts, un šāds gadījums, kad pilota pašsajūtas dēļ lidmašīna atgriezusies atpakaļ lidostā, ir pirmais Latvijas nacionālās aviokompānijas vēsturē. J. Vanags vairākkārt uzsvēra, ka nosēšanās tuvāk esošajā lidostā tika veikta, sekojot stingrajiem noteikumiem, un sīkāk nekomentēja pilota sliktās pašsajūtas iemeslus.

Līdz ar to pirmdienas rītā ticis atcelts arī airBaltic reiss Maskava-Rīga. Lidmašīnai, kurai uz Rīgu būtu jālido no Maskavas Domodedovas lidostas, galvaspilsētā bija jānosēžas plkst. 8.35.

Reklāma