Priekšroku dod dažādām degvielām; ūdeņradi pagaidām vēl nenovērtē

Ar akumumulatoru, saspiestu dabasgāzi (CNG) vai biodegvielu darbināmi autobusi – tāda šobrīd ir sešu nacionālās nozīmes attīstības centru izvēle videi draudzīga sabiedriskā transporta ieviešanā, liecina Satiksmes ministrijas (SM), kā arī Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Rēzeknes, Ventspils un Valmieras pašvaldību sniegtā informācija.

Pilsētām jaunu videi draudzīgu autobusu iegādei, esošo aprīkošanai videi draudzīgākai darbībai (piemēram, dīzeļdzinēju pārbūve to darbībai ar dabasgāzi vai elektrību), kā arī saistītās uzlādes/uzpildes infrastruktūras izveidei kopumā būs pieejami Kohēzijas fonda līdzekļi 14,73 milj. eiro apmērā. Līdzfinansējuma apmērs projektos varēs sasniegt 85% no attiecināmajām izmaksām, un tas būs atkarīgs no izvēlētā autobusa degvielas veida, uzlādes/uzpildes infrastruktūras izbūves un izmaksu un ieguvumu analīzes rezultātiem, skaidro SM.

Jūlijā plānots sagatavot projektu iesniegumu vērtēšanas kritēriju komplektu, attiecīgo Ministru kabineta noteikumu izstrāde iecerēta šā gada trešajā ceturksnī, bet Centrālās finanšu un līgumu aģentūras organizēta projektu atlase ‒ 2017. gada pirmajā ceturksnī. Spriežot pēc jūnijā notikušā informatīvā semināra rezultātiem, SM vērtē pašvaldību interesi kā augstu.

Visu rakstu Pilsētas izvēlas videi tīrākus autobusus lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra