Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Pilsētas izvēlas videi tīrākus autobusus

Priekšroku dod dažādām degvielām; ūdeņradi pagaidām vēl nenovērtē

Ar akumumulatoru, saspiestu dabasgāzi (CNG) vai biodegvielu darbināmi autobusi – tāda šobrīd ir sešu nacionālās nozīmes attīstības centru izvēle videi draudzīga sabiedriskā transporta ieviešanā, liecina Satiksmes ministrijas (SM), kā arī Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Rēzeknes, Ventspils un Valmieras pašvaldību sniegtā informācija.

Saistītie raksti

Pilsētām jaunu videi draudzīgu autobusu iegādei, esošo aprīkošanai videi draudzīgākai darbībai (piemēram, dīzeļdzinēju pārbūve to darbībai ar dabasgāzi vai elektrību), kā arī saistītās uzlādes/uzpildes infrastruktūras izveidei kopumā būs pieejami Kohēzijas fonda līdzekļi 14,73 milj. eiro apmērā. Līdzfinansējuma apmērs projektos varēs sasniegt 85% no attiecināmajām izmaksām, un tas būs atkarīgs no izvēlētā autobusa degvielas veida, uzlādes/uzpildes infrastruktūras izbūves un izmaksu un ieguvumu analīzes rezultātiem, skaidro SM.

Jūlijā plānots sagatavot projektu iesniegumu vērtēšanas kritēriju komplektu, attiecīgo Ministru kabineta noteikumu izstrāde iecerēta šā gada trešajā ceturksnī, bet Centrālās finanšu un līgumu aģentūras organizēta projektu atlase ‒ 2017. gada pirmajā ceturksnī. Spriežot pēc jūnijā notikušā informatīvā semināra rezultātiem, SM vērtē pašvaldību interesi kā augstu.

Visu rakstu Pilsētas izvēlas videi tīrākus autobusus lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma