Dienas Bizness

 • 6 otrdiena,
  decembris

  Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8417

  USD: 1.0702

Ražošana

Pirmajā ceturksnī Ventspils osta līderis kravu ziņā

Šogad pirmajos trijos mēnešos kravu apgrozība ostās bija 15,6 milj. t kravu, kas ir par 5,9 % mazāk nekā 2009. gada pirmajā ceturksnī, bet salīdzinājumā ar pērnā gada pēdējo ceturksni pieaugums ir 5,1% apmērā, liecina CSP dati.

Pirmajā ceturksnī pieaudzis ostās kuģos iekrauto un nosūtīto kokmateriālu apjoms, kā arī nosūtīto minerālmēslu apjoms. Pasaules tirgos, pieaugot pieprasījumam pēc dzelzsrūdas, no Latvijas ostām nosūtītās dzelzsrūdas apjoms pirmajā ceturksnī pieauga 15,6 reizes un sasniedza 0,8 milj. t.

Saistītie raksti

Savukārt citu svarīgāko nosūtīto kravu apjomi ir samazinājušies. Nosūtīti 5,3 milj. t naftas produktu, kas ir par 16,9 % mazāk nekā 2009. gada pirmajā ceturksnī, un 4 milj. t ogļu – par 26 % mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

No ostām līderis ir Ventspils osta, kas pirmajos trijos mēnešos iekrāva un izkrāva 7,2 milj. t kravu, kas ir par 8,1 % mazāk nekā 2009. gada pirmajā ceturksnī. Nosūtīto kravu apjoms samazinājās par 6,4 % un tas bija 6,9 milj. t, bet saņemto kravu apjoms ir samazinājies par 32,9 %.

Kravu apgrozība Rīgas ostā gada pirmajos trijos mēnešos, salīdzinot ar 2009. gada janvāri – martu, samazinājās par 4,2 % un veidoja 7,1 milj. t. Rīgas ostā kuģos iekrāva un nosūtīja 6,6 milj. t kravu, kas ir par 5,6 % mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Rīgas ostā izkrāva 0,5 milj. t kravu, kas ir par 15,6 % vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

Kravu apgrozība Liepājas ostā 2010. gada pirmajā ceturksnī bija 1 milj. t, kas ir par 3,2 % vairāk nekā 2009. gada 1. ceturksnī.

Savukārt nosūtīto un saņemto kravu apjoms mazajās ostās bija 0,3 milj. t, kas ir par 19,9 % mazāk nekā 2009. gada pirmajā ceturksnī.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

BAA Training sadarbībā ar SmartLynx Airlines atklāj jaunu Pilotu mācību programmu

BAA Training sadarbībā ar SmartLynx Airlines atklāj jaunu Pilotu mācību programmu

Eiropas standarta aviācijas mācību centrs BAA Training ir uzsācis partnerību ar aviokompāniju SmartLynx Airlines, lai ieviestu jaunu Pilotu kadetu programmu, informē centra pārstāvji. Piecu gadu līgums paredz, ka aviokompānija nodrošinās...

Reklāma