Šogad pirmie seši mēneši OCTA nozarei ir bijuši negatīvi. Apdrošināšanas sabiedrību peļņas vai zaudējumu aprēķina rādītāji liecina, ka pirmais pusgads noslēgts ar 800 tūkst. Ls zaudējumiem.

«Jau 2011.gada pirmā ceturkšņa rezultāti liecināja, ka arī šogad nozare cietīs zaudējumus. Arīdzan 2010.g. tika noslēgts ar 2,6 milj. Ls zaudējumiem, kam par iemeslu kalpoja ekonomiskās lejupslīdes dziļi atstātas sekas uz apdrošināšanas nozari,» skaidro Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Līdz ar to, likumsakarīgi, ka 2011.g. pirmais pusgads tika noslēgts ar negatīvu bilanci, ko primāri ir ietekmējušas zemās OCTA polises cenas, atzīmē J. Stengrevics.  

2011.g. pirmajā pusgadā apdrošināšanas sabiedrības prēmijās nopelnījušas 12,6 milj. Ls, kas ir par 6 ,7 milj. Ls mazāk nekā 2010.g. pirmajā pusgadā. Arī kopējo atlīdzību izmaksu apjoms ir sarucis. Ja 2010.g. pirmajā pusgadā tie bija 13 milj. Ls, tad 2011.g. pirmajos sešos mēnešos 8,3 milj. Ls.

2011.gada sešos mēnešos par apdrošināšanas sabiedrību pieņemtajiem lēmumiem un rīcības atbilstību OCTA likumam kopā saņemtas 147 sūdzības.

«Nav noslēpums, ka līdz ar krīzes iestāšanos transportlīdzekļu īpašnieki ir mēģinājuši dažādos veidos saņemt lielākas atlīdzības summas. Tāpēc arī apdrošināšanas sabiedrības īpašu uzmanību pievērš atlīdzību izmaksu pamatotībai,» pamato J. Stengrevics.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra