Pirmdien Valsts Policija (VP) uzsākusi stacionāro fotoradaru pieņemšanas – nodošanas procedūru patlaban Vitronic Baltica un partneri iesniegtajam 23 fotoradaru sarakstam. Tāpat arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajās pārbaudēs par fotoradaru ieviešanas, uzstādīšanas un apkalpošanas konkursu pārkāpumi nav konstatēti.

«VP un Vitronic Baltica un partneri pārstāvji kopīgi uzsāk apsekošanu, lai pārliecinātos par iekārtu ietvaru, mērierīču un pakalpojuma atbilstību līguma nosacījumiem,» teikts pirmdien izsūtītajā VP paziņojumā. Atbilstoši līguma nosacījumiem VP fotoradari jāpieņem trīs dienu laikā.

Savukārt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka kopsavilkumā par fotoradaru ieviešanas, uzstādīšanas un apkalpošanas konkursu, ko toreiz organizēja Vienotības pārstāves Lindas Mūrnieces vadītā Iekšlietu ministra, atzīts, ka šajā konkursā pārkāpumu nav bijis, vēsta portāls Pietiek.com, kas šodien publicējis J. Streļčenoka parakstīto atzinumu. (links?)

KNAB priekšnieka parakstītajā oficiālajā kopsavilkumā teikts, ka fotoradaru konkursa pārbaude veikta, izskatot tikai oficiālo Iekšlietu ministrijas, valdības un uzņēmuma Vitronic sniegto informāciju, un uz tās pamata secināts, ka ne L. Mūrniece, ne iepirkuma komisijas locekļi nav vainojami nekādos pārkāpumos. I. Streļčenoka parakstītajā kopsavilkumā arī norādīts, ka bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrnice nav bijusi «personiski ieinteresēta, lai konkursa nolikumā un tehniskajās specifikācijās tiktu veikti grozījumi, kā arī pagarināti piedāvājuma iesniegšanas termiņi kāda konkrēta pretendenta interesēs». Tāpat atzinumā norādīts, ka L. Mūrniece, spriežot pēc publiskotajiem Iekšlietu ministrijas un valdības dokumentiem, ar piekrišanu atbildējusi uz konkrēta pretendenta – kurš vēlāk arī izrādījās konkursa uzvarētājs – lūgumu «nodrošināt atbalstu un maksimālu labvēlības režīmu».

Saskaņā ar KNAB atzinumu konkursa komisijas sēžu protokoli liecinot, ka piedāvājumu iesniegšanas termiņi pagarināti tāpēc, lai novērstu Iepirkumu uzraudzības biroja Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumos norādītos trūkumus konkursa nolikumā, kā arī, lai precizētu konkursa nolikumā un tehniskajās specifikācijās izvirzītās prasības pretendentiem un iepirkuma priekšmetam un precizētu iepirkuma līguma projektu, raksta portāls.

Savukārt a/s Vitronic Baltica padomes loceklis Sergejs Borisovs pērn 20. aprīlī lūdzis L. Mūrniecei pagarināt fotoradaru konkursa piedāvājumu iesniegšanas termiņu, un veikt korekcijas normatīvo aktu redakcijās, jo viņa pārstāvētā uzņēmuma piedāvātās tehnoloģjas Latvijā vairāku gadu laikā nav sertificētas. «Lai neaizkavētu iepirkuma procedūru pārāk ilgi, lūdzam nodrošināt atbalstu un maksimālu labvēlības režīmu uz jaunākajām tehnoloģijām balstīto inovatīvo un izcili kvalitatīvo PoliScan iekārtu tipa apstiprinājuma sertifikāta (-u) saņemšanas procesā,» L. Mūrniecei prasījis uzņēmuma pārstāvis.

Portāls jau vēstīja, ka uzvarējušajā uzņēmumu apvienības juridisko personu sarakstā ir Rīgas mēra Nila Ušakova ārštata padomnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Ēriks Teilāns (Vitronic Baltica) un tagadējais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs, L. Mūrnieces partijas biedrs Valdis Lokenbahs (Komerccentrs DATI grupa).

Db.lv jau rakstīja, ka saskaņā ar slēgto līgumu un pagarināto fotoradaru ieviešanas termiņu, Vitronic Baltica un partneri līdz šā gada 20. maijam jāuzstāda 110 stacionārās ātruma mērīšanas ierīces. Kopumā uzņēmumam jāpiegādā bija jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem simts ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra