Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Polijas Baltona par konkursu lidostā pievērš ministru uzmanību  1

Polijas beznodokļu veikalu operators Baltona nosūtījis oficiālu vēstuli satiksmes un ekonomikas ministriem, vēršot uzmanību uz nevienlīdzīgu konkurenci Starptautiskās lidostas Rīga izsludinātajā konkursā par komercplatību iznomāšanu, tai skatā beznodokļu zonā.

Db jau vēstīja, ka konkursā piedalās divi pretendenti – Baltona un Turcijas uzņēmums TAV Airport Holding, kas ir topošais airBaltic partneris jaunā termināļa būvniecībā un kuram tādējādi ir zināmas priekšrocības konkursā, «jo TAV bija iespējas izstrādāt daudz precīzāku cenas piedāvājumu, kā arī ietekmēt jaunā termināļa būvniecības grafiku, plānu un citas būtiskus faktorus».

 

«Mēs uzskatām, ka konkurss atbalsta vienas puses intereses, tādējādi nav iespējama līdzvērtīga konkurējoša solīšana. Šāda situācija nav pieņemama ne vien mūsu uzņēmumam, kurš, neraugoties uz izaicinājumu un nevienlīdzīgiem noteikumiem, tomēr nolēmis piedalīties konkursā, bet arī Starptautiskajai lidostai Rīga, jo konkursa procedūra nedod iespēju atrast labāko un izdevīgāko komercplatību apsaimniekotāju,» pārliecināts ir Baltona valdes priekšsēdētāja vietnieks uzraudzības padomē Mačejs Dvorņaks (Maciej Dworniak), norādot, ka šī iemesla dēļ kompānija vēršas pie satiksmes un ekonomikas ministriem ar lūgumu izvērtēt radušos situāciju.

 

Tā kā nolikums paredz slēgt līgumu ar lidostu uz 10 gadiem, ietverot nosacījumu, ka triju gadu laikā jauno termināli uzbūvēs airBaltic, kas būtiski ietekmētu pasažieru plūsmu, kura ir nozīmīgākais faktors beznodokļu veikalu operatoriem. «Jaunā termināļa būvniecības termiņš ir visbūtiskākais faktors, lai varētu izvērtēt potenciālo piedāvājumu, ņemot vērā, ka beznodokļu veikalu ieņēmumi ir tieši saistīti ar pārvadāto pasažieru skaitu,» norāda M. Dvorņaks.

 

Db jau vēstīja, ka sākotnēji telpu iznomāšanu vēlējās pārņemt airBaltic, kas jau bija izteikusi arī noteiktu finanšu piedāvājumu desmit gadiem – šis piedāvājums bija saistīts ar jaunā termināļa būvniecību, kura dēļ esošajā terminālī mainītos pasažieru plūsma. Tomēr lidosta nolēma sludināt konkursu, lai noskaidrotu, vai iespējams saņemt vēl labākus piedāvājumus nekā airBaltic izteiktais.

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma