Dienas Bizness

 • 25 sestdiena,
  februāris

  Alma, Annemarija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Foto: Kristians Putniņš, Dienas Mediji

Portāls: iespējams, airBaltic finanšu grūtību dēļ amatu vēlas atstāt kompānijas valdes locekle  13

Atlūgumu iesniegusi nacionālās lidsabiedrības airBaltic valdes locekle un kompānijas Operāciju vadības direktore Laila Odiņa, kuras kandidatūru vēl rudenī izskatīja kompānijas vadītāja amatam. Neoficiāli šāds lēmums tiek skaidrots ar airBaltic sarežģīto finanšu situāciju, vēsta portāls Pietiek.com.

Līdz ar Odiņas aiziešanu no amata airBaltic valde šobrīd palikusi nepilnā, divu locekļu sastāvā. Tajā darbojas lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss un valdes loceklis Vitolds Jakovļevs.

Tiek apgalvots, ka Odiņas vietā pašlaik jauns valdes loceklis vēl nav nolūkots un viņas aiziešana ir trieciens lidsabiedrībai. Odiņas vietā tikšot meklēts atbilstošas kvalifikācijas speciālists, pirmkārt izvērtējot kandidātus pašu airBaltic darbinieku vidū, raksta Pietiek.com.

Odiņas lēmums iesniegt atlūgumu neoficiāli tiek saistīts ar jaunajiem apstākļiem, kādos nākas darboties airBaltic, ko skārušas nopietnas finanšu grūtības. Martā valdībā skatītais aviosabiedrības biznesa plāns tuvāko piecu gadu laikā paredz 330 miljonu latu konsolidāciju, ko plānots panākt, samazinot izdevumus un palielinot ieņēmumus.

Pietiek.com vēsta, ka tieši uz Odiņas, kura lidsabiedrībā darbojas no tās dibināšanas, pleciem pēdējā laikā esot gūluši sarežģīti lēmumi par airBaltic darbības nodrošināšanu jaunajos apstākļos. Nozares amatpersonas un avoti lidsabiedrībā, paužot personisko viedokli, portālam atzinuši, ka taupības pasākumi, kurus īstenot sācis airBaltic, tās servisu tuvina zemo cenu lidsabiedrību līmenim.

Reklāma