Daļa no aviokompānijas airBaltic privātajām – SIA Baltijas Aviācijas sistēmas piederošajām akcijām vai arī pašu Baltijas Aviācijas sistēmu kapitāldaļas, iespējams, atkal varētu būt mainījušas īpašnieku, liecina neoficiāla informācija.

Oficiālie reģistri pagaidām gan akciju īpašnieku maiņu neuzrādot, tomēr uzmanīgu darot apstāklis, ka personas, ko portāla pietiek.com avoti nosaukuši kā darījumā iesaistītas, nekādus komentārus par šo tēmu nesniedz.

Aviokompānijas airBaltic lielākajā privātajā akcionārā – SIA Baltijas Aviācijas sistēmas gandrīz puse kapitāldaļu kopš pagājušā gada pieder Bahamu salās reģistrētajai ārzonas kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited, savukārt pārējās skaitās aviokompānijas vadītāja Bertolta Flika īpašums. Šīs kapitāldaļas ir ieķīlātas Snoras bankā un tās Latvijas «meitā» – Latvijas Krājbankā.

Portāla pietiek.com avoti snieguši ziņas, ka ievērojama airBaltic akciju daļa no Baltijas Aviācijas sistēmām pārgājusi kādas SIA Veriko īpašumā vai arī īpašnieku mainījusi daļa Baltijas Aviācijas sistēmu kapitāldaļu. SIA Veriko vienīgais īpašnieks saskaņā ar Lursoft datiem esot 1974. gadā dzimušais Raivo Sjademe, kas plašāk pazīstams kā maksātnespējas administrators.

Pats R.Sjademe šādas ziņas nevis noliedzis, bet vienkārši atteicies no komentāriem par iespējamo darījumu: «Es šo jautājumu nekomentēšu. Lūdzu, neapvainojieties, tas nav nekas pret jums personīgi vērsts, bet šīs darbības veicu kā privātpersona un neko nekomentēšu.»

Ziņas par iespējamo airBaltic akciju īpašnieka maiņu ceturtdien atteicās komentēt arī Snoras bankas īpašnieka Vladimira Antonova pārstāvis un Latvijas Krājbankas vadības padomnieks Antons Fiļimonovs. Viņš šīs ziņas ne noliedza, ne apstiprināja, tā vietā norādot, ka nevar runāt neko par ieguldītājiem, operācijām, tas esot bankas noslēpums.

Pietiek.com uzsver, ka neoficiāli jau vairākus mēnešus tiekot runāts, ka būtiska daļa airBaltic akciju nonākušas ar V.Antonovu cieši saistītu kompāniju rokās, bet līdz šim tas oficiāli nav apstiprināts. Arī pats V.Antonovs ir uzsvēris, ka viņa Konvers grupa airBaltic esot tikai kreditētāji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra