Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Prāmju satiksmei draud dramatisks izmaksu kāpums

Ziemeļeiropas jūras kravu pārvadājumu (ro – ro) sektors sācis smagu cīņu pret jaunu un nevienlīdzīgu degvielas standartu ieviešanu, kas dramatiski sadārdzinātu izmaksas.

Starptautiskās Jūras organizācijas (The International Maritime Organisation (IMO)) regula paredz, ka no 2015. gada kuģiem, kas iebrauc emisijas kontroles zonā, nāksies lietot degvielu ar sēra saturu līdz 0,1%. Tas nozīmē, ka Baltijas un Ziemeļu jūrā būs jālieto tīrāka, taču daudz dārgāka kuģu degviela. Citos reģionos degvielas standarts paredz līdz 2025. gadam saglabāt tiesības lietot degvielu ar sēra saturu līdz 3,5%.

Prāmju kompānijas TT Line vadītājs Hanss Koncens aprēķinājis, ka jauno degvielas standartu ieviešana izmaksās ap 40 tūkstošiem eiro vairāk par vienu braucienu no Vācijas uz Skandināviju.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma