Izskanējusī summa 25 miljoni latu apmērā, kas nepieciešama Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai airBaltic, nebūs valsts ieguldījums, bet gan aizdevums, kas uzņēmumam būs valstij jāatmaksā, informēja premjers Valdis Dombrovskis.

«Es gribētu uzsvērt, ka nav runa par kaut kādiem jauniem līdzekļiem vai jauniem lēmumiem. Jau pagājušā gada decembrī, kad mēs lēmām par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu, par līdzekļu piešķiršanu airBaltic, mēs lēmām arī par to, kāda būs valdības rīcība gadījumā, ja privātais partneris Baltijas aviācijas sistēmas savas saistības nepildīs un savu līdzekļu daļu neieguldīs. Šajā gadījumā tas paredzēja iespēju airBaltic saņemt papildus aizņēmumu no Valsts kases 25,4 miljonu latu apmērā,» LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Dombrovskis, uzsverot, ka šī summa ir aizdevums, kas kompānijai būs jāatmaksā.

«Pašreiz kaut kādus papildus līdzekļus airBaltic mēs neplānojam. Skaidrs, ka airBaltic strādā pie biznesa plāna, kas paredz nedaudz sašaurināt uzņēmuma darbību, atjaunot tā pelnīt spēju. Protams, mums ir svarīgi, lai airBaltic būtu rentabls uzņēmums, kurš nebūtu visu laiku problēmās. Un turpinās darbs pie stratēģiskā investora piesaistes,» skaidroja premjers.

«Šos līdzekļus airBaltic drīzāk saņem kā kredītlīniju. Vienkārši ir izpildījies nosacījums, ka līdz 20. februārim Baltijas aviācijas sistēmas nav veikušas savas daļas ieguldījumu. Attiecīgi šis aizdevums airBaltic pašreiz ir pieejams, bet viņi to var izlietot pēc nepieciešamības. Nav tā, ka viņi šodien ies un ņems visus šos līdzekļus,» skaidro premjers.

Dombrovskis atgādināja, ka uzstādījums airBaltic vadībai paredz, ka kompānijai jāstrādā pie tā, lai pakāpeniski tā atkal kļūtu rentabla.

«Satiksmes ministrija patlaban turpina sarunas ar potenciālajiem investoriem. Pašreiz mēs nevaram komentēt šo sarunu detaļas, bet interese no investoriem ir, un es ceru, ka būs arī sekmīgs rezultāts,» sacīja premjers.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra