Eiropas Komisijas (EK) veiktā izmeklēšana ir uzsākta pēc bijušā airBaltic akcionāra Baltijas aviācija sistēmas (BAS) sūdzības. Kā norāda premjers Valdis Dombrovskis,  šāda rīcība ir dīvaina un klaji destruktīva, un liecina par šantāžu no Bertolta Flika.

«Viņi sūdzas par tiem lēmumiem, par kuriem viņi paši ļoti aktīvi aģitēja,» LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Ministru prezidents.

Dombrovskis apliecināja, ka airBaltic ir piesaistījis ekspertus un kvalificētus juristus, lai šajā lietā pamatotu to, ka BAS sūdzība ir  nepamatota.

Kā skaidroja premjers, tad tagad Latvija sniegs savus paskaidrojumus EK un kaut kādā laika periodā EK dos savu atzinu. Laiks, kurā tiek veikts izvērtējums, var būt no vairākiem mēnešiem līdz pat gadam.

Dombrovskis atzina, ka gadījumā, ja tiek atrasti kādi pārkāpumi, tad teorētiski airBaltic var nākties atmaksāt valstij tās ieguldīto naudu, taču pastāv uzskats, ka BAS sūdzības nav pamatotas.

Runājot par tagadējo airBaltic finanšu situāciju, premjers norādīja, ka šobrīd neesot informācijas par to, ka airBaltic būtu nepieciešami papildu ieguldījumi.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija ir sākusi padziļinātu izmeklēšanu, lai pārbaudītu, vai vairāki valsts atbalsta pasākumi, ko Latvija ir sniegusi par labu lidsabiedrībai airBaltic, kuras lielākais akcionārs ir valsts, atbilst ES noteikumiem par valsts atbalstu.

Šobrīd Komisija šaubās par to, ka šie pasākumi ir veikti atbilstoši noteikumiem, kādiem būtu piekritis privāts uzņēmējs tirgus apstākļos. Padziļinātas izmeklēšanas sākšana dod visām ieinteresētajām trešajām personām iespēju izteikt viedokli par izvērtējamajiem pasākumiem. Tas neietekmē izmeklēšanas rezultātus, liecina informācija vietnē europa.eu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra