Pagaidām valdība nav saņēmusi skaidru atbildi no nacionālās aviokompānijas airBaltic vadības par to, kāpēc šīs nedēļas sākumā negaidīti tika atcelti vairāki reisi, līdz ar to lidsabiedrības vadītāja Bertolda Flika rīcība ir vērtējama kā klaji destruktīva.

Tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norādīja premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka valdība ir gatava konstruktīvai airBaltic problēmu risināšanai, kas paredz proporcionālu pamatkapitāla palielināšanu, ja tāpat rīkosies arī mazākumakcionārs Baltijas Aviācijas sistēmas, taču, pēc premjera teiktā, šādas konstruktīvas rīcības no BAS puses pagaidām neesot.

Komentējot B. Flika pieļāvumu, ka airBaltic varētu sagaidīt arī Lietuvas FlyLAL liktenis, Dombrovskis norādīja, ka no šāda scenārija vajadzētu izvairīties.

Premjers arī sacīja, ka līdz 20. septembrim no BAS tiek gaidīta konkrēta atbilde par tās lēmumu attiecībā uz tālāko rīcību airBaltic problēmu risināšanā, piebilstot, ka Latvijas nacionālo lidsabiedrību var glābt tad, ja BAS piekrīt valdības izvirzītajiem nosacījumiem, kas cita starpā paredz airBaltic vadības nomaiņu, uzņēmuma pamatkapitāla proporcionālā palielināšanā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra