Valdība saistībā ar investoru piesaisti aviokompānijai airBaltic lēmumu vēl nav pieņēmusi, tā raidījumam 900 sekundes norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Pēc Satiksmes ministrijas ziņojuma uzklausīšanas par stāvokli airBaltic Ministru kabinets pieņēma lēmumu, ka uzņēmumā ir jāveic audits, jo no valdes priekšsēdētājā Bertolta Flika netiekot saņemta pilnīga informācija par airBaltic, atzīmēja V.Dombrovskis.

Viņš skaidroja, ka airBaltic tiks piesaistīts arī neatkarīgs nozares eksperts, kurš palīdzēšot saprast, kas uzņēmumam nepieciešams veiksmīgai attīstībai turpmāk. Tāpat eksperts dos ieteikumus, kā celt uzņēmuma vērtību un nodrošināt rentabilitāti, kā arī izvērtēs uzņēmuma līdzšinējo darbību.

«Pilnu informāciju par airBaltic nesaņemam, bet tā informācija, ko sniedz Flika kungs, mēdz atšķirties dažādos laika periodos. Tāpēc rodas šaubas par uzņēmuma labu pārvaldību,» piebilda premjers. Valdība pie jautājuma par airBaltic atgriezīsies pēc diviem mēnešiem.

Ministru kabinetā 8.martā tika uzklausīts Satiksmes ministrijas ziņojums par situāciju airBaltic un arī kompānijas preču zīmēm. Jautājums gan tika skatīts slēgtajā daļā. Satiksmes ministrs Uldis Augulis norādīja, ka ziņojums tika balstīts uz airBaltic 2009.gada rādītājiem, kad kompānija strādāja ar vairāk nekā 12 milj. Ls peļņu, kā arī uz pagājušā gada provizoriskajiem rādītājiem, kas liecinot, ka airBaltic apgrozījums pieaudzis.

Ministrs arī piebilda, ka vizītes laikā Somijā sarunā ar Somijas transporta ministri Anu Vehvilainenu nonākts pie secinājuma, ka airBaltic ir Latvijas veiksmes stāsts, līdzīgi kā mobilo tālruņu ražotājs Nokia.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra