Jaunajam nacionālās aviokompānijas airBaltic vadītājam ir jābūt nozares profesionālim ar starptautisku reputāciju, kas būtu spējīgs nodrošināt uzņēmuma darbu, intervijā LNT raidījuma 900 sekundes norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība), uzsverot, ka šībrīža vadītāja Bertolta Flika neatkāpšanās gadījumā nauda aviokompānijā netiks investēta.

Premjers arī piebilda, ka jaunajam airBaltic vadītājam nav obligāti jābūt no Latvijas.  Jāatgādina, ka kopumā izvirzīti četri nosacījumi, lai valsts ieguldītu līdzekļus aviokompānijā. Proti, akcionāru līguma maiņa, uzņēmuma statūtu un vadības maiņa, kā arī lidostai Rīga jāpaliek kā airBaltic bāzes lidostai. Uz jautājumu, vai šīs izmaiņas būs iespējams realizēt, ja līdzšinējais vadītājs Bertolts Fliks nepiekritīs, premjers atzīmēja, ka tas tad arī parādīšot, vai mazākuma akcionārs ir ieinteresēts, lai uzņēmums attīstās. Ja noteikumi netiks pieņemti, tad valsts airBaltic līdzekļus neieguldīs.

Satiksmes ministrijas sagatavotajā B.Flika darbības izvērtējumā secināts, ka valstij kā akcionāram ir pamats izteikt neuzticību uzņēmuma valdes priekšsēdētājam un virzīt uz akcionāru sapulci jautājumu par jaunas vadības iecelšanu.

DB jau rakstīja, ka valdība nolēmusi piedalīties airBaltic glābšanā, kā nosacījumu izvirzot kompānijas vadības un menedžmenta maiņu, pēc valdības sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Auditorkompānijai Prudentia divu nedēļu laikā ir jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā. Savukārt Finanšu ministrijai jāmeklē finansējuma avoti.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra