Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nav piedalījies sarunās, kurās būtu apspriesta iespējama valstij piederošo daļu pārdošana Latvijas nacionālajā aviokompānijā airBaltic par 30 miljoniem latu, norāda premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Premjers nevar apstiprināt informāciju par šāda iespējamā varianta izskatīšanu valdībā, jo nav piedalījies šādās sarunās.

Uz jautājumu, kā Dombrovskis vērtē priekšlikumu valstij piederošās daļas pārdot par 30 miljoniem latu, Panke atbildēja – lai lemtu par iespējamiem variantiem, ir jāiepazīstas ar informāciju par situāciju airBaltic, vispirms jau ar auditēto gada pārskatu. Šādas informācijas iesniegšana valdībā ir satiksmes ministra uzdevums, piebilda Dombrovska preses sekretārs.

LTV raidījums Panorāma trešdienas vakarā vēstīja, ka valdība apsver iespēju pārdot Latvijai piederošās daļas nacionālajā aviokompānijā airBaltic par 30 miljoniem latu. Pēc raidījuma rīcībā esošās informācijas, airBaltic jautājums trešdienas vakarā apspriests vairāku valdības locekļu vidū. Kā reāls rīcības variants tiek izskatīta iespēja pārdot valstij piederošās airBaltic daļas par 30 miljoniem latu, nevis vēlreiz ieguldīt naudu aviokompānijas pamatkapitāla palielināšanā. Tādējādi varētu atgūt jau līdz šim ieguldīto nodokļu maksātāju naudu aviokompānijā.

Tāpat valdības pārstāvji Panorāmu informēja, ka tikai jūnijā vien airBaltic zaudējumi mērāmi 1,9 miljonu latu apmērā.

airBaltic privātais akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) valdībai piedāvā trīs variantus situācijas risināšanai airBaltic. Pirmais paredz BAS iegādāties visas valstij kā akcionāram piederošās daļas aviokompānijas kapitālā. Saskaņā ar otro variantu BAS pārdod savus ieguldījumus airBaltic kapitālā, vienlaikus saņemot atpakaļ visus privātā akcionāra izsniegtos aizdevumus, kā arī pārdodot atpakaļ airBaltic preču zīmes. Savukārt trešais priekšlikums paredz, ka tiek lemts par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu.

Ziņots arī, ka airBaltic padome informējusi Satiksmes ministriju, ka kompānijas valde rosina airBaltic pamatkapitālu palielināt par 63,7 miljoniem latu, tostarp 30 miljoni no tiem būtu jau Latvijas Valsts radio un televīzijas centra un BAS īpašumā esošo obligāciju konvertācija. Pārējā daļa būtu samaksa naudā, kas nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības turpmāku darbību un attīstību.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām - Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

airBaltic dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder airBaltic prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% - Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra