Ministru prezidents Valdis Dombrovskis trešdien nosūtījis satiksmes ministram Uldim Augulim rezolūciju, kurā prasīts nekavējoties iesniegt valdībā informāciju par situāciju nacionālajā aviokompānijā airBaltic, kā arī uzņēmuma vadītāja Bertolta Flika darba izvērtējumu, pastāstīja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Viņš norādīja, ka rezolūcija ir konfidenciāla, taču atzina, ka premjers pieprasījis iesniegt airBaltic auditēto 2010.gada pārskatu, kā arī konkrētu protokollēmuma projektu ar Satiksmes ministrijas (SM) piedāvājumu airBaltic situācijas atrisināšanai.

No SM darba grupas, kas tika izveidota airBaltic situācijas analīzei, tiek prasīts arī Flika darba izvērtējums. Premjers vēlas zināt, kādēļ airBaltic darbības rezultāti atšķiras no Flika iepriekš solītajiem.

Panke arī piebilda, ka Dombrovskis ir gatavs sasaukt ārkārtas valdības sēdi, tiklīdz SM iesniegs informāciju.

Satiksmes ministra padomniece Ināra Pomere aģentūrai BNS sacīja, ka Augulis rezolūciju saņēmis, taču norādīja, ka dokuments ir klasificēts, tādēļ plašāk to komentēt nevarot. Viņa arī neatbildēja, cik ilgā laikā ministrs uzdoto uzdevumu izpildīs, un teica, ka, tiklīdz būs kādi jaunumi, Satiksmes ministrija par tiem informēs.

Jau ziņots – airBaltic padome informējusi SM, ka kompānijas valde rosina airBaltic pamatkapitālu palielināt par 63,7 miljoniem latu, tostarp 30 miljoni no tiem būtu jau Latvijas Valsts radio un televīzijas centra un BAS īpašumā esošo obligāciju konvertācija. Pārējā daļa būtu samaksa naudā, kas nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības turpmāku darbību un attīstību.

Vēstīts arī, ka airBaltic mazākuma akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) valdībai piedāvā trīs variantus situācijas risināšanai airBaltic. Pirmais paredz BAS iegādāties visas valstij kā akcionāram piederošās daļas aviokompānijas kapitālā. Saskaņā ar otro variantu BAS pārdod savus ieguldījumus airBaltic kapitālā, vienlaikus saņemot atpakaļ visus privātā akcionāra izsniegtos aizdevumus, kā arī pārdodot atpakaļ airBaltic preču zīmes. Savukārt trešais priekšlikums paredz, ka tiek lemts par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu.

airBaltic neauditētie zaudējumi pērn sasnieguši 34,2 miljonus latu pretēji peļņai 2009.gadā.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

airBaltic dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder airBaltic prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% - Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra