Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS Air Baltic Corporation (airBaltic) privātais akcionārs SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas (BAS) aviokompānijas kontā ieskaitījusi visus aizdevumam paredzētos līdzekļus 14 miljonu latu apjomā, informēja uzņēmuma valdes locekle Inga Piterniece.

«Esam gandarīti, ka viens no galvenajiem BAS uzdevumiem ir izpildīts, un tas ļaus airBaltic risināt tekošos finanšu sarežģījumus un turpināt attīstīties,» sacīja Piterniece.

Jau ziņots, ka trešdien airBaltic privātais akcionārs Baltijas Aviācijas sistēmas ieskaitījis lidsabiedrības kontā 4,7 miljonus latu, savukārt valsts - 5,2 miljonus latu. Līdz ar to vienošanās paredz, ka valstij airBaltic kontā jāieskaita vēl 10,8 miljoni latu.

Finanšu līdzekļi airBaltic nepieciešami, lai segtu degvielas un rezerves daļu iegādes, lidmašīnu līzinga, darbinieku atalgojuma, kā arī tehnikas uzturēšanas izdevumus.

Kā ziņots, jaunais airBaltic prezidents Martins Gauss, kurš darbu sāka 1.novembrī, plānu kompānijas turpmākajai darbībai sola trīs mēnešu laikā.

Šā gada 3.oktobrī pēc vairāku mēnešu neskaidrības par airBaltic turpmāko attīstību un akcionāru savstarpējām nesaskaņām tika parakstīta vienošanās par nosacījumiem pamatkapitāla palielināšanai, Latvijas valstij un Baltijas Aviācijas sistēmām lidsabiedrībā ieguldot 153 miljonus eiro (107,1 miljonu latu). Saskaņā ar airBaltic akcionāru vienošanos tika izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder bijušajam lidsabiedrības vadītājam Bertoltam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra