Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

REUTERS/SCANPIX

Prudentia iesniegusi vērtējumu par airBaltic  5

Valdības piesaistītais finanšu konsultants investīciju banka Prudentia iesniegusi savu izvērtējumu par Latvijas nacionālās lidsabiedrības a/s Air Baltic Corporation (airBaltic) finanšu situāciju.

«Darba grupas ietvaros esam saņēmuši [vērtējumu], vērtējam un Ministru kabinets skatīs nākamajā otrdienā,» Db.lv apliecināja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Tādējādi sanāks, ka valdība šo jautājumu skatīs nākamajā dienā pēc 25. jūlija, kad bija plānota airBaltic akcionāru sapulce, kurā cita starpā viens no jautājumiem ir par aviokompānijas pamatkapitāla palielināšanu.
Pagaidām nedz U.Augulis, nedz Prudentia investīciju baņķieris Ģirts Rungainis sīkāk par Prudentia vērtējumu informāciju nesniedza.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka valdība turpina vērtēt vairākas iespējas, kā līdz gada beigām nodrošināt airBaltic likviditāti. Viena no iespējām likviditātes nodrošināšanai ir lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšana, tomēr esot arī citi priekšlikumi, kurus valdība vērtēs sadarbībā ar Prudentia.

Iepriekš U.Augulis apliecināja, ka līdz šim Satiksmes ministrija rakstisku piedāvājumu attiecībā uz airBaltic saņēmusi tikai no Lielbritānijā reģistrētā čārterreisu uzņēmuma Ocean Sky Aviation Ltd.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks iepriekš paziņoja, ka pamatkapitāla palielināšana nepieciešama turpmākai lidsabiedrības attīstībai, tostarp gaisa kuģu flotes modernizācijai.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder B.Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma