Jau otrdien, 9. oktobrī, valdībā varētu tikt skatīts jautājums par jauna vilcienu iepirkuma konkursa rīkošanu. Šoreiz konkursā vilcienu apkope un uzturēšana, kas sadārdzināja iepriekšējo iepirkumu, varētu tikt atstāta vietējā uzņēmuma VRC Zasulauks ziņā.

Tā šodien žurnālistiem paziņo a/s Pasažieru vilciens pārstāvji, norādot, ka šoreiz konkurss tiks rīkots par vilcienu piegādi bez apkopes.

Kā norādīja PV valdes loceklis Aigars Štokenbergs, Kohēzijas fonda nauda konkrētajam projektam ir pieejama līdz 2015. gadam, taču jāņem vērā, ka ražotājam piegādes izpildei ir nepieciešami 25 līdz 30 mēneši, turklāt nedrīkst aizmirst risku par procedūras pārsūdzēšanu.

PV valdes pārstāvji žurnālistiem arī sacīja, ka no šobrīd esošajiem 164 elektrovilcienu vagoniem pēc kapitālā remonta un modernizācijas būs iespējams ekspluatēt 72, taču nepieciešami esot 130 šādi vagoni.

Tikmēr no esošajiem 74 dīzeļvilcienu vagoniem pēc kapitālā remonta un modernizācijas varēs izmantot 21, bet vajadzīgi ir 55.

Pēc remonta un modernizācijas ekspluatācijas periods šiem vagonu sastāviem, pēc PV pārstāvju teiktā, būšot aptuveni 15 gadi, kamēr jauni vagoni varētu kalpot 30 līdz 40 gadus, kamēr abu projektu izmaksas ir līdzvērtīgas.

Runājot par jauna vilcienu iepirkuma konkursa rīkošanu, Štokenbergs izteicies, ka izstādē Berlīnē, kur runāts ar vairākiem vilcienu ražotājiem, secināts, ka Latvijai vilcienus var piegādāt vismaz pieci ražotāji, iespējams, ka pat vairāki. Izstādē runāts ar vairākām kompānijām, tostarp CAF, Stadler, Siemens, Bombardier, Hyundai. Konkrēti, kuras kompānijas būtu tās, kuras spētu Latvijai piegādāt vilcienus, Štokenbergs neminēja.

Jau ziņots, ka vienošanās starp AS Pasažieru vilciens un Spānijas uzņēmumu Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A. (CAF) par jaunu vilcienu iegādi nav panākta.

Atbildot uz jautājumu, par kādiem jautājumiem nevarēja panākt vienošanos līdzšinējā iepirkumā, Štokenbergs norādīja, ka attiecībā uz šo līgumu joprojām spēkā ir konfidencialitāte.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra