A/s Pasažieru vilciens (PV) iesaistījies Gaujas Nacionālā parka (Gaujas NP) tūrisma klastera darbībā un uzsācis sarunas par «vienotās biļetes» izveidošanu, kas dotu iespēju ceļotājiem vienlaikus iegādāties gan biļeti vilcienam, gan ieejas kartes dažādos tūrisma objektos, informē PV.

Gaujas NP tūrisma klastera darbībā iesaistās liels skaits citu tūrisma pakalpojumu sniedzēju, nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības, Vidzemes Augstskola un citas organizācijas – kopā vairāk nekā piecdesmit dalībnieki, informē PV.

Ārpus galvaspilsētas reģiona Gaujas Nacionālais parks ir populārākais tūrisma galamērķis Latvijā. Apmeklējumu skaits gada laikā (ieskaitot blakus esošās pilsētas) pārsniedz vienu miljonu cilvēku. PV norāda, ka iesaistījies Gaujas NP tūrisma klastera darbībā, jo ir pārliecināts, ka savstarpēji saskaņotiem un vienotiem tūrisma piedāvājumiem Latvijā ir lielas attīstības iespējas. Pārvadājumi pa dzelzceļu ir viens no drošākajiem un videi draudzīgākajiem pārvadājumu veidiem – tas ir ekoloģiski tīrāks un daudz mazāk iesaistīts satiksmes negadījumos, uzsver PV.

Tas pilnībā saskan ar norādītajiem Gaujas NP tūrisma klastera ilgtspējīgas attīstības mērķiem, uzsver PV. Eiropā ir virkne piemēru, kur vilcieni ir tiešā veidā saistīti ar tūrisma pakalpojumiem un ir ļoti populārs pārvietošanās līdzeklis ceļošanas laikā. Gaujas NP teritorijā ir 14 pasažieru vilciena stacijas, kuras var izmantot nokļūšanai dažādās tūristu piesaistes vietās.

Tāpat PV kā pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzējs jau aktīvi iesaistījies sarunās par tā sauktās «vienotās biļetes» izveidošanu. Tā dotu iespēju ceļotājiem vienlaikus iegādāties gan biļeti vilcienam, gan ieejas kartes dažādos tūrisma objektos, turklāt šāda «vienotā biļete» maksātu lētāk, nekā tad, ja persona katru pakalpojumu pirktu atsevišķi, skaidro PV.

Tāpat PV arī uzskata par iespējamu «apvienot» braucienu vilcienā ar velosipēdu izmantošanu – pasažieris dodas ar vilcienu līdz konkrētai stacijai, kur to sagaidītu jau iepriekš rezervēts velosipēds. Savukārt vilcienos būtu pieejams Gaujas NP un apkārtnes tūrisma iespēju piedāvājums.

Kā uzsver Gaujas NP vadības grupas pārstāvji – esošais tūrisma piedāvājums ir sadrumstalots, pašvaldības un komersanti veido katrs savu tūristu piesaistīšanas  stratēģiju, nereti nav sasaistes starp dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, līdz ar to cilvēkam, kas vēlas apceļot Gaujas NP teritoriju, nākas pašam pielikt daudz pūļu, lai sastādītu maršrutu, izplānotu labāko pārveidošanās veidu, apskates objektus, nakšņošanas un ēdināšanas iespējas utt.

Savukārt klastera uzdevums ir «apvienot» saistītus pakalpojumus visa galamērķa teritorijā un mērķtiecīgi piedāvāt ceļotājiem daudz ērtāku informāciju un pakalpojumus. Tas gan joprojām neizslēdz atsevišķo tūrisma pakalpojumu sniedzēju savstarpējo sāncensību un individuālo stratēģiju nozīmi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra