Ventspils mērs Aivars Lembergs tranzītbiznesā paliks arī nākotnē un noteikti nekur nemuks, uzskata Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, kuram valsts šobrīd uzticējusi pārvaldīt iespējamos A. Lemberga aktīvus.

«Viņš gan ir ļoti aizņemts tiesā un būs vēl aizņemtāks, cik saprotu. Tai pašā laikā viņam ir stiprs raksturs, viņš ir maziņš diktators, viņam acīmredzot ir ietekme tranzītbiznesā. Viņš ir Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs, kas ir ļoti problemātiska situācija. Domāju, ka būtu nepieciešamas izmaiņas brīvostu likumdošanā, kur valstij būtu lielāka teikšana. Viņa varas pamatā ir kontrole pār pilsētas domi, brīvostas pārvaldi, vienlaicīgi kontrolējot uzņēmumus, kurus viņš soli pa solim zaudēja daļēji Vitol, daļēji man, pateicoties prokuratūras uzliktajam arestam,» intervijā DB atzina R. Meroni.

Pēc advokāta teiktā, arī pēdējā laika izmaiņās, kas skārušas Ventbunkera vadību, A. Lembergs ir daļa no darījuma, turklāt tā viņš var izvairīties no akciju aresta. «Valsts ir arestējusi viņa akcijas. Tagad ar reiz bijušo un nu atjaunoto partneru palīdzību viņš ir atpakaļ,» viņš uzskata.

R. Meroni norādīja, ka [patlaban Ventbunkera padomē ievēlētais] Gatis Klimass pārstāv kompāniju Optima Management, ko savulaik viens no Ventbunkera akcionāriem Jānis Blažēvičs pārdevis A. Lembergam. «Es personīgi piedalījos Blaževica kunga aktīvu pārdošanā. Viņam piederēja PSC Foundation, kam pieder 1/7 no Ventbunkera. Optima Managemen bija Blaževica privātkompānija. Es zinu, jo es tajā piedalījos, kad Optima Managemen tika pārdota Lembergam. Divus gadus G.Klimass nāk uz akcionāru sapulcēm kā Lemberga kunga pārstāvis, jo Lembergu ģimenei pieder Optima Management. Viņš gribēja kļūt par padomes locekli. Teicu, ka man ir uzticēta aktīvu pārvaldīšana, tāpec es tevi padomē, valdē neieceltu. Es atteicos, bet viņi to izdarīja,» skaidroja R. Meroni.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra