Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  marts

  Kazimirs, Izidors

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8627

  USD: 1.0786

Ekonomika

Rail Baltica projektu turpinās pētīt  1

Latvija pievienojas Saprašanās memorandam, kura mērķis ir aktualizēt un veicināt sliežu ceļa attīstību projektā Rail Baltica visās iesaistītājās valstīs. 

Parakstot memorandu, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija un Somija apņemas atkārtoti novērtēt un noteikt prioritātes tām darbībām, kuras veicinātu infrastruktūras modernizāciju un satiksmes plūsmas visā Rail Baltica maršrutā (Tallina – Rīga – Kauņa – Varšava – Berlīne). 

Vienošanās paredz, ka Igaunija, Latvija un Lietuva turpinās veikt izpēti, lai gūtu visaptverošu un pamatotu bāzi lēmuma pieņemšanai par 1435 mm platuma līnijas būvniecību, kā arī noteiktu visizdevīgāko iespējamo attīstības variantu. Latvija līdz 2011. gada beigām pieņems lēmumu saistībā ar darbu atsākšanu Rail Baltica transporta koridorā, kuru mērķis ir palielināt pieļaujamo vilcienu kustības ātrumu esošajā maršrutā līdz 120 km/h. 

Līgumā  iekļauta arī valstu apņemšanās izvērtēt iespēju izveidot jaunu kopēju pasažieru satiksmes līniju Tallina – Rīga – Kauņa – Belostoka – Varšava, kas sniegtu ātru, ērtu un ar autosatiksmi konkurējošu pakalpojumu. Lai to panāktu, būtu jānodrošina mūsdienīgas sliežu platuma maiņas iekārtas gan ritošam sastāvam, gan sliežu ceļam, kā arī jāveicina sadarbība starp Baltijas valstu dzelzceļa uzņēmumiem un infrastruktūras pārvaldītājiem. 

 

 

Saistītie raksti

Reklāma