Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Rail Baltica projektu vēlas pētīt 10 uzņēmumi

Satiksmes ministrijas (SM) vadībā izveidotā starptautiskā iepirkuma komisija sākusi vērtēt desmit iesniegtos piedāvājumus par Rail Baltica projekta izpētes veikšanu, informē SM.

Iepirkums lielu interesi izraisījis ārvalstu uzņēmumos, jo piedāvājumi saņemti ne tikai no Latvijas, bet arī no Spānijas, Lielbritānijas, Somijas, Francijas un Vācijas. 

Starptautiskā  iepirkuma komisija, kurā ir pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, cer darbu pabeigt līdz nākamā gada sākumam, kad arī tiks paziņots konkursa uzvarētājs. Rail Baltica projekta izpēte jāveic 10 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas. 

Rail Baltica nākotnē savienos Somiju, Baltijas valstis un Poliju ar Centrāleiropu. Tā īstenošana sekmētu Latvijas integrāciju Eiropas dzelzceļu tīklu sistēmā,  nodrošinātu regulāru starptautisko pasažieru un kravu plūsmu Ziemeļu–Dienvidu virzienā un pozitīvi ietekmētu tūrisma, reģionu un uzņēmējdarbības attīstību.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma