Arī Lietuva ir piekritusi ātrgaitas dzelzceļa projekta Rail Baltica maršrutam, ko jau iepriekš atbalstījusi arī Latvija un Igaunija, tādējādi visu Baltijas valstu starpā ir panākta vienprātība, ka to teritorijā Rail Baltica trase savienos Tallinu, Pērnavu, Rīgu, Bausku, Paņevežu un Kauņu.

Tas ticis skaidrs 17. martā Satiksmes ministrijā notikušās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Rail Baltica izpētes projekta vadības grupas sanāksmes.

Jau tuvākajā laikā Lielbritānijas konsultāciju firma Aecom Ltd., kas izstrādā projekta tehniski ekonomisko pamatojumu, veiks šī maršruta izmaksu galīgo analīzi.

Ņemot vērā aizkavēšanos trases maršruta izvēlē, līdz 31. maijam tiks pagarināts arī termiņš, kurā tiek veikta izpēte par ātrgaitas Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas izbūves iespējamību. Iepriekš šis termiņš bija noteikts 31. martā.

Līdz šā gada aprīļa vidum Latvijai ir jādefinē konkrēti turpmākie soļi, ko tā veiks projekta Rail Baltica tālākajai attīstīšanai.

Eiropas Komisija 2008. gada nogalē pieņēma lēmumu par TEN-T budžeta līdzfinansējumu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas projektiem, kas paredz esošās dzelzceļa infrastruktūras sakārtošanu Rail Baltica maršrutā un izpētes par Eiropas standarta līnijas veikšanu. TEN-T finansējums ir piešķirts trases sakārtošanai braukšanai ar ātrumu līdz 120 km/h.

Kopējais Rail Baltica esošās infrastruktūras rekonstrukcijas projektam sākotnēji paredzētais finansējums veido 67.78 milj. Ls: TEN-T budžeta finansējums – 15.69 milj. Ls, VAS Latvijas dzelzceļš finansējums – 20.33 milj. Ls un valsts budžeta finansējums – 31.75 milj. Ls. Tehniski-ekonomiskā pamatojuma un tehniskās izpētes par jaunu Eiropas platuma dzelzceļa līniju Rail Baltica maršrutā Latvijas teritorijā kopējās izmaksas ir līdz 1.55 milj. Ls apmērā, tai skaitā 0.77 milj. Ls jeb 50% ir TEN-T budžeta atbalsts.

Rail Baltica projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni, tālāk šo maršrutu pagarinot līdz Venēcijai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra