Šogad Latvijas reģionālajās lidostās tiek plānoti lieli finansu ieguldījumi un būvdarbi.

Par Daugavpils lidostas attīstīšanu jau tuvākajā laikā tiks noslēgts līgums ar investoriem, Liepājas un Ventspils lidostai no Kohrēzijas fonda būs iespējams saņemt vairākus miljonus latu infrastruktūras uzlabošanai, savukārt Tukuma lidostā šajā vasarā plāno uzsākt regulārus pasažieru pārvadājumus.

Liepājas lidlaukā 2010. gadā veikti 96 lidojumi, apkalpojot 569 pasažierus. Savukārt Ventspils lidostā pērn bijuši 274 lidojumi, kas ir par 60 vairāk nekā 2009. gadā. Apkalpoti 1 422 pasažieri. Lidlauks Tukums 2010.gadā apkalpoja aptuveni 1 000 lidojumus. Tomēr jāņem vērā, ka tie bijuši tikai privātie un treniņlidojumi, jo, lai veiktu pasažieru pārvadājumus, pirmkārt, nepieciešams Tukuma novada domes lēmums, kas grozītu spēkā esošos noteikumus par lidojumiem virs pilsētas.

Daugavpils lidostas darbība pagaidām nav atjaunota. Tomēr pēc gandrīz gadu ilgām sarunām un izpētes darba, arī Daugavpils lidostas attīstība, iespējams, sāks virzīties straujāk. Pašlaik panākta vienošanās un Daugavpils domē gatavo dokumentus, lai noslēgtu līgumu ar izvēlēto stratēģisko investoru GESI Espaniola SA un SRDI SA. Plānots atjaunot lidostas infrastruktūru atbilstoši noteiktām prasībām, lai atjaunotu lidostas darbību.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra