Ventspils lidosta un Liepājas lidosta parakstījušas līgumus ar Satiksmes ministriju par lidostu attīstības projektu īstenošanu.

SIA Ventspils lidosta parakstījusi līgumu par 2,25 miljoniem latu, tai skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums 85% apmērā jeb 1,9 milj. Ls no projekta attiecināmajām izmaksām. Projekta īstenošanu plānots pabeigt līdz 2014.gada aprīlim. Liepājas lidostas līguma summa ir 2,8 miljoni latu, 85% saņemot no ES Kohēzijas fonda.

Projektu mērķis ir radīt priekšnoteikumus regulāro reisu uzsākšanai.

«Projekts ir ļoti nozīmīgs Kurzemes reģiona attīstībai, jo līdztekus esošajiem transporta veidiem – sauszemes un ūdens, plāno pilnveidot Ventspils sasaisti ar Rīgu un dažādiem starptautiskajiem galamērķiem arī ar gaisa transportu,» norāda satiksmes ministrs Aivis Ronis, komntējot līguma parakstīšanu ar Ventspils lidostu.
Projekta ietvaros Ventspilī paredzēts veikt lidostas skrejceļa pagarināšanu līdz 1500 metriem, lidjoslas nostiprināšanu, tai skaitā - skrejceļa drošības zonas izveidi, lidlauka drenāžas sistēmas izbūvi un atjaunošanu, perona seguma remontu, manevrēšanas ceļa paplašināšanu, apgaismojuma sistēmas iegādi, ierīkošanu un uzstādīšanu, elektroapgādes sistēmas rekonstrukciju, angāra izbūvi, kā arī žoga izbūvi. Projekta īstenošanas rezultātā Ventspils lidosta spēs nodrošināt regulāru iekšzemes gaisa satiksmi maršrutā Ventspils-Rīga-Ventspils. Projekta īstenošana veicinās arī starptautisko gaisa satiksmi no Ventspils lidostas uz galamērķiem Skandināvijā, Rietumeiropā un NVS valstīs. Šobrīd Ventspils lidosta nodrošina tikai vispārējās aviācijas apkalpošanu, turklāt tās skrejceļa garums nav pietiekams, lai tā spētu uzņemt regulāros reģionālos pasažieru pārvadājumos plaši izmantotos gaisa kuģus bez lidojuma attāluma un svara ierobežojumiem.
Db.lv jau rakstīja, ka Liepājā 2,39 milj. Ls ES Kohēzijas fonda līdzekļu kopā ar pašvaldības līdzfinansējumu 422,5 tūkst. Ls apmērā tiks izlietoti lidlauka skrejceļa, manevrēšanas ceļu, perona, lidlauka gaismas sistēmas un meliorācijas rekonstrukcijai. Projektu plānots pabeigt 2013.gadā. Papildus lidosta uzsāk dalību Interreg projektā Baltic Bird, kura mērķis ir apvienot reģionālās aviosatiksmes attīstībā ieinteresētos Baltijas jūras valstu pārstāvjus kopīgā projektā un strādāt pie pasažieru potenciāla analīzes, mārketinga aktivitātēm, tūrisma galamērķu apzināšanas un popularizēšanas, lidojumu maršrutu kā publisko pakalpojumu definēšanas.
Saskaņā ar Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030.gadam Latvijas reģionālās attīstības veicināšanai nepieciešams izmantot Liepājas, Ventspils un Daugavpils lidostu potenciālu. Tām jākalpo kā Baltijas jūras reģiona mēroga gaisa satiksmes mezgliem, nodrošinot gaisa satiksmi ar citām Baltijas jūras reģiona galvaspilsētām un lielākajām pilsētām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra