Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Rekordmazs ceļu negadījumos bojāgājušo skaits  6

Ceļu satiksmes negadījumu skaita samazinājums Latvijā 2008. gadā bija viens no straujākajiem Eiropas Savienībā.

Tas tika secināts, analizējot aizvadīto gadu ceļus satiksmes negadījumu statistiku Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē, kas notika 25. februārī. Salīdzinot ar 2007. gadu, 2008. gadā Latvijā bojāgājušo skaits ir sarucis par vairāk nekā 25%, savukārt kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies par 12%.


Saskaņā ar Veronas deklarāciju  un Ceļu satiksmes drošības programmu Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits jāsamazina no 558 (2001. gada rādītāji) līdz 280 (iecerētie 2010. gada rādītāji). Taču jau 2008. gadā mūsu valstī ceļu satiksmes negadījumos mirušo skaita samazinājums bija par 5% lielāks, nekā paredzēts. Līdz ar to Latvija ieņem līderpozīciju, izpildot deklarācijā noteiktās prasības.

 Tikšanās laikā tika aktualizēts arī jautājums par sodu palielināšanu no pašreizējiem 500 līdz 5000 Ls autovadītājiem, kuri brauc alkohola un/vai narkotisko vielu reibumā. Šo ierosinājumu 26. februārī plānots izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē.

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  1

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma