Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

Renault jauns zīmols - Renault ECO

Renault izstrādājis jaunu zīmolu - Renault ECO, kurš apliecina, ka attiecīgais auto ir gan draudzīgs videi, gan ekonomisks, ziņo Renault pārstāvniecība Baltijā.

Izstrādājot Renault Commitment 2009, kā vienu no pamatprincipiem kompānija izvirzīja rūpes par apkārtējo vidi, ražojot videi draudzīgākus auto. Renault apgalvo, ka Renault ECO sērijas nosaukums garantē, ka jaunās automašīnas nekaitēs apkārtējai videi nevienā no to dzīves fāzēm - ne ražošanas, ne ekspluatācijas, ne nolietoto auto likvidēšanas ciklā.

Renault ECO atbilst trīs galvenajiem vides aizsardzības standartiem un prasībām: tie ir ražoti ISO-14001 sertificētā rūpnīcā, to ogļskābās gāzes izplūdes daudzums nepārsniedz 140g/km (tie darbināmi ar biodegvielu) un 95% no auto plastmasas detaļām ir otrreiz pārstrādājamas.

Neatkarīgā Starptautiskā Standartu Organizācija (ISO) izsniegtais sertifikāts apliecina, ka izmantotās iekārtas atbilst 14001 standartam, un tā turpina samazināt savas darbības ietekmi uz apkārtējo vidi. Uzmanība tiek pievērsta ūdens un enerģijas patēriņam, radītajiem trokšņiem, vizuālajai ietekmei, notekūdeņu attīrīšanai un kaitīgajām izplūdes gāzēm un izmešiem.

Septiņu gadu laikā Renault trīskārtīgi samazinājis ūdens patēriņu Sandvilas (Sandouville) rūpnīcā Francijā. 2000.gadā 39 no kompānijas ražošanas iekārtām ieguva ISO-14001 sertifikātu. Salīdzinoši var minēt, ka vairāk kā 90% Renault vispasaules aktivitāšu ir ieguvušas ISO-14001 sertifikātu. Iekārtas, kas atrodas Krievijā un Marokā, šobrīd iziet sertifikāciju.

Viena no prasībām ir, ka vismaz 5% no automašīnas ražošanā izmantotajām plastmasas detaļām ir jābūt iegūtām no otrreizējās pārstrādes. Renault ECO automašīnas ir veidotas tā, lai 95% detaļu būtu otrreiz pārstrādājamas, un vismaz 5% plastmasas detaļu tiktu ražotas no otrreiz pārstrādātajiem materiāliem. Clio III modelim šī proporcija ir gandrīz 10% (20kg), bet jaunajam Twingo – 9% (15kg). Otrreiz pārstrādājamo detaļu proporciju nākotnē ir plānots paaugstināt.

Renault kompānija uzskata, ka biodegvielas izmantošana ir viens no efektīvākajiem paņēmieniem, kā kontrolēt CO2 koncentrāciju izplūdes gāzēs. Biodegviela tiek ražota no augu produktiem, un tie pieder pie atjaunojamajiem resursiem. Turklāt vērā ņemami ir ekonomiskie faktori – biodegvielai ir salīdzinoši zemas ražošanas izmaksas, tāpēc videi draudzīgās automašīnas ir pieejamas lielai sabiedrības daļai.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sapulcē tika ievēlēta jauna airBaltic padome un Larss Tūsens stājās iepriekšējā airBaltic padomes locekļa Ralfa Dītera Montāga Girmesa vietā. Akcionāru sapulcē tika pārvēlēti trīs līdzšinējie...

Reklāma