Beramkravu termināļa attīstītājs Kundziņsalā SIA Riga Bulk Terminal, kas līdz šā gada 23. martam bija pazīstams ar nosaukumu SIA Senpasaule, šonedēļ noslēdzis divus iepirkumu konkursus par vairāk nekā desmit miljoniem eiro (aptuveni 7 milj. Ls), liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Riga Bulk Terminal gatavojas slēgt 5,1 milj. eiro (aptuveni 3,6 milj. Ls) līgumu ar SIA LNK Industries par beramkravu konveijera līnijas iekārtu piegādi. Jau vēstīts, ka LNK Industries aizvadītajā nedēļā uzvarējis 5,9 milj. Ls vērtā SIA Riga Fertilizer Terminal (RFT) iepirkumu konkursā par lentes transportiera piegādi.

Tāpat Riga Bulk Terminal gatavojas slēgt 4,5 milj. eiro (aptuveni 3,1 milj. Ls) vērtu līgumu par ostas portālceltņa ar divām uz portāla integrētām beramkravu iekraušanas tilpnēm iegādi. Paredzēts, ka portālceltni piegādās Vācijas uzņēmums Kirow Ardelt GmbH.

Šonedēļ bijusī SIA Senpasaule, kuras projektu par beramkravu termināļa izbūvi Rīgas Pilsētas attīstības komiteja akceptēja pagājušajā nedēļā, noslēgusi 730 tūkst. eiro (aptuveni 513 tūks. Ls) vērtu iepirkumu konkursu par dzelzceļa vagonu manevrēšanas iekārtu piegādi, kurā uzvarēja kompānija Vollert Anlagenbau, kā arī 496 tūkst. eiro (apmēram 348 tūkst. Ls) ieprikumu konkursu par mobilas kuģu iekraušanas iekārtas ar diviem pārvietojamiem konveijeriem piegādi. Paredzēts, ka šo iekārtu piegādās SIA LNK Industries.

Jau rakstīts, ka Riga Bulk Terminal maksimālais apgrozījums plānots 2,65 milj. tonnu apjomā. Terminālī varēs pārkraut graudus, dažādus lopbarības produktus, mālzemi, karbamīdu u.c. kravas. Tajā plānota četru lielu tvertņu – silosu – uzstādīšana, nepieciešamās infrastruktūras, administrācijas ēkas, noliktavu kompleksa, sliežu ceļa, notekūdeņu atīsrīšanas iekārtas, sūkņu stacijas izbūve, kā arī piestātnes izveide Panamax tipa kuģiem. Līdz ar termināļa izbūvi radīsies 100-150 jaunas darbavietas. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra