Ja starptautiskā lidosta Rīga nepagarinās līgumu ar taksometru kompāniju Riga Taxi (ar lidostu gan tiešais līgums slēgts kā ar uzņēmumu SIA Apvienība Taxi), uzņēmumam radīsies zaudējumi 13 000 latu apmērā, savukārt lidostai zaudējumi būs 8 100 latu mēnesī jeb gandrīz 100 000 latu gadā, skaidro Riga Taxi valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs.

8 100 lati mēnesī tiekot maksāti tikai par to, ka ir atļauts iebraukt lidostas teritorijā.

Viņš gan uzsver, ka lidosta uzņēmumu vēl nav informējusi par to, ka līgums netiks pagarināts, tāpēc uzņēmuma vadība esot nosūtījusi vēstuli ar lūgumu pagarināt līgumu, kurš beidzas 14.septembrī, un sniegt komentāru pa izveidojušos situāciju. Par to, ka līgums netiks pagarināts, uzņēmums uzzinājis tikai no masu medijiem.

Ja uzņēmumam neļaušot lidostā strādāt, tikšot izmantotas visas likumīgās iespējas, lai to apstrīdētu. Netiek izslēgta iespēja vērsties tiesā. Uzņēmumā uzsver, ka sākusies asa konkurences cīņa, tāpat arī likumdošana nav sakārtota. «Ir skaidri redzams, ka tā ir cīņa par vietu lidostā, jo trim kompānijām, kas strādā lidotā, ir kļuvis par šauru,» uzsver uzņēmumā.

Neesot arī saprotams, kāpēc uzņēmums, kuram nav nodokļu parādu, tiek izdzīts no lidostas, bet Baltic Taxi, kuram nodokļu parādi jūlijā sasniedza 140 000 latu, bet Rīgas taksometru parks - 450 000 latu, turpina strādāt lidostā. Esot veiktas izmaiņas likumdošanā, un patlaban saskaņotais nodokļu parāds vairs netiek uzskatīts par parādu, bet tas jebkurā gadījumā esot jāatdod, skaidroja Aksjonovs.

«Ja konkurenti saka, ka pakalpojumu cenas nevajag celt, tad lai paskatās bilancē. Ja pietiktu, nebūtu tādu nodokļu parādu,» skaidro Riga Taxi.

Lidostā skaidroja, ka maksa par caurlaides saņemšanu, kas dod tiesības iebraukt VAS Starptautiskā lidosta Rīga taksometru stāvvietā, lai uzņemtu pasažierus, ir 6675 lati (bez pievienotās vērtības nodokļa) mēnesī. Tāpat lidostā uzsvēra, ka tās kompetencē neietilpst pārbaudīt konkrēta uzņēmuma nodokļu parādsaistības pret valsti. Ja taksometru pakalpojuma sniedzējam ir izsniegtas visas nepieciešamās licences taksometru pakalpojumu sniegšanai Mārupes novadā, kā arī tas izpilda VAS Starptautiskā lidosta Rīga kvalitātes prasības, tas ir tiesīgs saņemt lidostas caurlaidi iebraukšanai lidostas taksometru stāvvietā.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka lidosta ir tiesīga izbeigt līgumus ar taksometru pakalpojumu sniedzējiem, ja tie neievēro Latvijā spēkā esošus normatīvos aktus - gan attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem ar taksometriem, gan ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ja pārkāpumus apstiprina konkrētu normatīvo aktu kontrolējošās institūcijas, piemēram, Mārupes novada pašvaldība vai Valsts ieņēmumu dienests.

Lidosta esot saņēmusi informāciju par iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem par vienu no lidostā strādājošajiem taksometru pakalpojumu sniedzējiem un pieņēmusi lēmumu ar šo uzņēmumu jaunu līgumu neslēgt līdz brīdim, kad tiek noskaidrota situācija.

Kā ziņots, VAS Starptautiskā lidosta Rīga valde 7.septembrī ārkārtas sēdē nolēma vērsties Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt iespējama noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes vienas no lidostā strādājošo taksometru kompānijas - Riga Taxi - darbībām.

Lidostas valde nolēma nepagarināt pagaidu vienošanos ar aizdomās turēto taksometru kompāniju līdz apstākļu noskaidrošanai, līdz ar to no 15.septembra lidostas teritorijā pakalpojumus pagaidām sniegšot divas taksometru kompānijas.

Lidostā Rīga strādā taksometru kompānijas Baltic Taxi, Rīgas taksometru parks un SIA Apvienība Taxi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra