Dienas Bizness

 • 25 sestdiena,
  marts

  Māra, Mārīte, Marita, Mare

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0805

Ekonomika

Rīgā vēl viena josla tikai sabiedriskajam transportam  3

Sabiedriskā transporta kustības uzlabošanai Rīgā no šodienas ierīkota jauna sabiedriskā transporta josla 13.janvāra ielā, posmā no 11.novembra krastmalas līdz Prāgas ielai un likvidēta vieglo taksometru stāvvieta, Db.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departaments.

Pārējo transportlīdzekļu satiksmei ir saglabātas divas braukšanas joslas šajā virzienā.

Līdz ar sabiedriskā transporta joslas ierīkošanu, ir likvidēta vieglo taksometru stāvvieta 13.janvāra ielā. Tuvākā vieglo taksometru stāvvieta Rīgas starptautiskās autoostas klientu apkalpošanai ir uz Prāgas ielas netālu no autoostas.

Pretējā virzienā -  no Merķeļa ielas līdz 11.novembra krastmalai sabiedriskā transporta josla 13.janvāra ielā jau ir izveidota iepriekš.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem pa sabiedriskā transporta joslu var braukt gan sabiedriskais transports, gan vieglie taksometri, gan operatīvais transports. Taču sabiedriskais transports var izmantot arī pārējiem transportlīdzekļiem paredzētās braukšanas joslas.

Sabiedriskā transporta kustības uzlabošanai kopumā šobrīd Rīgā sabiedriskā transporta joslas vai atviegloti noteikumi sabiedriskā transporta kustībai ir noteikti vienpadsmit ielu posmos.  Pakāpeniski tās paredzēts ierīkot arī citviet Rīgas pilsētā.

 

Reklāma