Tuvāko gadu laikā Rīgai ir izredzes palielināt savu biznesa aviācijas īpatsvaru no 4% līdz 6%.To pirmā Baltijas biznesa aviācijas foruma laikā sacīja VAS Starptautiskā lidosta Rīga aviācijas mārketinga vadītāja Liene Freivalde.

«Biznesa aviācijas īpatsvars lidostā Rīga lēnām pieaug. 2011. gadā pret 2010. gadu šīs aviācijas apjomi pieauga par 4%, bet šā gada deviņos mēnešos jau ir 11,5% liels pieaugums,» tā L. Freivalde, piebilstot, ka būtisku pienesumu šajā jomā varētu dot Rīgas kļūšana par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā, bet 2015. gadā - par ES prezidējošo valsti.

Rēķinoties ar šo izaugsmi, lidosta pašlaik plāno paplašināt savu VIP centru, tajā ieguldot vienu miljonu latu. TOP 3 valstis, no kurām uz Rīgu atlido privātās lidmašīnas, ir Krievija, Vācija un Turcija, turklāt vairāk nekā 35% no visiem biznesa aviācijas pasažieriem Rīgā ir no Krievijas.

«Biznesa aviācijā mūsu galvenais gada notikums joprojām ir dziedātāju konkurss Jaunais vilnis. Šogad uz šo pasākumu mēs sagaidījām 270 privātās lidmašīnas un vairāk nekā 400 pasažieru, kas veido 10% no mūsu gada biznesa aviācijas apjoma,» sacīja L. Freivalde. Caurmērā Rīgā dienā nolaižas 3 - 4 privātās lidmašīnas, bet Jaunā viļņa laikā - 15 - 20.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra