Rīgas apgabaltiesa atteikusi Satiksmes ministrijai pieņemt pieteikumu par prasības nodrošinājumu pirms tās ierosināšanas pret nacionālās aviosabiedrības airBaltic vadītāju Bertoltu Fliku, DB uzzināja tiesā.

Tiesa pieņēmusi lēmumu atteikt, jo atklājies, ka tā nav piekritīga Rīgas apgabaltiesai. Šo lēmumu gan iespējams pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Jāatgādina, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa arī iepriekš atteica pieņemt Satiksmes ministrijas pieteikumu par prasības nodrošinājumu pirms prasības celšanas B.Fliku.

DB jau rakstīja, ka Uzņēmumu reģistrs, saņemot airBaltic paziņojumu apmaksātā pamatkapitāla palielināšanai par 59 109,8 Ls līdz parakstītā pamatkapitāla - 534 725 Ls apmēram, šīs ziņas reģistrāciju atlika, jo 2010. gada 30. aprīļa akcionāru sapulcē tika pieņemts lēmums dzēst visas 2002. gada 1. oktobrī emitētās konvertējamās obligācijas, un tādējādi uzņēmumam vajadzējis iesniegt lūgumu par parakstītā pamatkapitāla samazināšanu par 59 109,8 Ls, un tas būtu agrākā apmaksātā pamatkapitāla 475 575 Ls lielumā.

B. Fliks atzina, ka akcionāru sapulcē pieņemts lēmums par SAS obligāciju dzēšanu, taču neesot pieņemts lēmums par airBaltic apmaksātā pamatkapitāla un akciju samazināšanu. Turklāt valdības vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu par pamatkapitāla palielināšanu ir tikai palielinājusi spiedienu pēc apgrozāmajiem līdzekļiem, kas līdz ar šo neapmaksāto akciju pārdošanu ir pastiprinājies.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra