Rīgas brīvosta šā gada janvārī sasniegusi savu desmit gadu rekordu – pagājušajā mēnesī tajā pārkrautas 3,4 milj. tonnu kravas, un tas ir labākais janvāra rādītājs pēdējo desmit gadu laikā, liecina Rīgas brīvostas pārvaldes sagatavotie dati.

Pagājušajā mēnesī būtiski pārsniegti arī pērnā gada janvāra stratēģiski nozīmīgu kravu veidu apgrozījumi – vairāk nekā 2011. gada attiecīgajā periodā šā gada pirmajā mēnesī ir pārkrautas ogles, konteineri un naftas produkti.  Tāpat janvārī Rīgas ostas kravu apgrozījums bija lielākais Baltijas valstīs. 

Lielākais pieaugums – 34,5% - saglabājies beramkravu grupā. Salīdzinot ar pērno gadu, pārkrauto ogļu apjoms ir palielinājies par 39,6% un sasniedz 1,3 milj.tonnu. Ogļu kravas veido teju 40% no kopējā brīvostas kravu apgrozījuma. 

Vēl beramkravu segmentā koksnes šķeldas pārkraušanas apjoms palielinājies par 51%, kūdras – par 89,2% un zāģmateriālu – par 101,9%. Ir samazinājies pārkrauto minerālmēslu apjoms, taču par 81,1% audzis pārējo beramkravu skaits, tai skaitā, sojas, koksnes granulu un asfalta.

Lejamkravu segmentā pieaugums ir 17,6%. Kopumā šogad pārkrauts jau 900 tūkstoši tonnu naftas produktu. Provizoriskā informācija liecina, ka arī turpmāk naftas produktu pārkraušanas apjoms Rīgas brīvostā turpinās pieaugt.

Ģenerālkravu segmentā kā stratēģiski nozīmīgu panākumu var uzskatīt palielināto konteinerkravu pārvadājumu pieaugumu Rīgas ostā. Šogad apstrādāti 300 tūkstoši tonnu konteinerizēto kravu, kas ir par 45,5% vairāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā. Roll On/Roll Off kravu grupā attiecībā pret 2011. gada janvāri vērojams apjoma kāpums par 26,5%.

Šogad no Rīgas ostas pārvadāti 64,5 tūkstoši cilvēku, tas ir, par 15% vairāk kā pagājušā gada pirmajā mēnesī.

«Domājot par ilgtermiņa attīstību un konkurētspējas saglabāšanu, nekavējoties būtu jāuzsāk Krievu salas projekta realizācija, lai nenonāktu situācijā, kurā pieprasījums pārsniedz ostas iespējas un tiek bremzēta ostas attīstība,» teikts Rīgas Brīvostas pārvaldes paziņojumā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra