2012.gada septiņos mēnešos Rīgas brīvostā apkalpoto kravu apjoms bijis 21,96 miljoni tonnu, kas ir par nepilniem diviem miljoniem jeb 9,6% vairāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā.

Tradicionāli vislielākais pieaugums vērojams beramkravu segmentā – šogad kopumā pārkrauti 12,86 miljoni tonnu beramkravu, kas ir par 13,5% vairāk nekā pērn šajā laikā. Vislielāko pieauguma tendenci jau no gada sākuma saglabā ogļu kravas – līdz šim laikam to apjoms ir par 13% jeb miljons tonnu lielāks nekā iepriekšējā gada septiņos mēnešos, sasniedzot turpat deviņus miljonus tonnu. Sekojot tendencēm pasaules tirgos un kravu īpašnieku interesei ogļu kravas tālāk nogādāt caur Rīgas ostu, ir pamats domāt, ka ogļu kravu apjoms pieaugs, norāda Rīgas brīvosta. Straujāku pieaugumu bremzē nepietiekamās kravu laukumu platības, tāpēc daļa kravu, ko varētu apkalpot Rīgas termināļos, tiek novirzītas uz citām ostām, ziņo brīvosta, atgādinot par nepieciešamību īstenot Krievu salas projektu.

Mazāk Rīgas ostā apkalpotas kūdras, rūdas, ferokausējumu kravas.

Ģenerālkravu segmentā pieaugums ir bijis visās kravu grupās, izņemot kokmateriālus un pārtiku, nodrošinot vidējo šī segmenta kravu apgrozījuma pieaugumu par 6%. Ģenerālkravu segmentā kopumā šogad apkalpoti 3,98 miljoni tonnu dažādu kravu. Konteinerkravu pārvadājumu daudzums šogad palielinājies par 26,2%. Arvien vairāk ir arī roll on/roll of kravu, kopumā sasniedzot 337 tūkstošus tonnu.

Lejamkravu segments saglabā kaut arī nelielu, bet pozitīvu pieauguma dinamiku (3,4%). Kopumā šogad pārkrauts 5,1 miljons tonnu lejamkravu, no tiem visvairāk – 5,09 miljoni – tonnu naftas produktu jeb par 3,3% vairāk nekā 2011.gada atbilstošajā periodā.

Kopējais Rīgas ostā apkalpoto pasažieru skaits strauji tuvojas pusmiljonam, tostarp kruīzu kuģu pasažieru skaita pieaugums bijis par 24% jeb 10 tūkstošiem cilvēku vairāk nekā iepriekšējā gadā. Šonedēļ Rīgā bija piestājis jau 1000. kruīza kuģis (kopš 2000.gada).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra