Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  februāris

  Skaidrīte, Justs, Skaidra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8528

  USD: 1.0587

Ražošana

Rīgas brīvosta rosina ierobežot uzņēmumus, kas rada smakas

Netālu no ostas esošo rajonu iedzīvotājiem sūdzoties par neciešamām naftas produktu smakām, kas nāk no ostas, Rīgas brīvosta piedāvā ierobežot ostā darbojošos uzņēmumus.

Pašlaik normatīvajos aktos nav noteikti vienreizēji pieļaujamie gaisa piesārņojuma limiti vielām vai vielu maisījumiem, kuras rada smakas ostai piegulošos dzīvojamos rajonos, skaidro Rīgas brīvostas pāstāvji. Tādēļ tiek rosināts izstrādāt priekšlikumus izmaiņām normatīvajos aktos, kur šādas pieļaujamā piesārņojuma normas tiktu iestrādātas.

«Tas dotu iespēju apturēt darbību vai sodīt jebkuru uzņēmumu, ja tā saimnieciskās darbības rezultātā arī īslaicīgi tiek pārsniegti noteiktie pieļaujamie normatīvi, izraisot nepatīkamas smakas un pazeminot dzīves kvalitāti ostai pieguļošajos dzīvojamajos rajonos,» norādījuši ostas pārstāvji.

Ostas policijas darba nodrošināšanai par nepilniem 22 tūkstošiem eiro ir iegādāti speciāli mērinstrumenti gaisa piesārņojuma kontrolei. Iegādātās ierīces nosaka benzola tvaiku un ogļu mikrodaļiņu klātbūtni un to īpatsvaru gaisā un ūdenī, stāstīja Ostas policijas priekšnieks Valdis Voins.

Ostas policijas darbinieki sistemātiski veic gaisa piesārņojuma kontroli naftas produktu un akmeņogļu pārkraušanas un uzglabāšanas vietās, veicot mērījumus visa pārkraušanas procesa ietvaros: dzelzceļš – termināls - kuģis, kā arī uz Rīgas brīvostas teritorijas ārējās robežas.

Iedzīvotāji var informēt Ostas policiju visu diennakti pa tālruni 67090777.

Komentāri

Reklāma