Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Rīgas brīvostas valde vainu neatzīst; izlīguma naudu maksās

Rīgas brīvostas valde vainu neatzīst, bet izlīguma naudu maksās


Ir piepildījušās Rīgas vicemēra un Rīgas brīvostas (RB) valdes priekšsēdētāja Andra Amerika Dienas Biznesam (13.05.2015.) paustās bažas, ka Konkurences padome (KP) grasās bargi sodīt RB pārvaldi par konkurences tiesību pārkāpumu velkoņu pakalpojumu jomā. Portāls irir.lv vēstīja, ka KP jāmaksā 1,5 milj. eiro soda nauda un līdz gada beigām jāpārtrauc šo pakalpojumu sniegšana. 


Savukārt RB valde piekritusi mierizlīgumam, apņemoties trīs gadu laikā samaksāt 600 tūkst. eiro. DB jau rakstīja, ka KP izpētē esošā lieta tika ierosināta sakarā ar Rīgas brīvostas pārvaldes (RBP) meitas uzņēmuma – Rīgas brīvostas flotes – konkurenta AS PKL Flote iebildumiem par RBP rīcību, ar dažādiem līdzekļiem kavējot PKL Flote ienākšanu velkoņu pakalpojumu tirgū un velkoņu pakalpojumu sniegšanu klientiem, tādējādi ierobežojot konkurenci par labu pašas dibinātajam uzņēmumam. Līdz šim saistībā ar konkurences likuma pārkāpumiem velkoņu pakalpojumu jomā RBP pēc tiesāšanās bijusi spiesta samaksāt kopumā 160 tūkst. Ls (227,7 tūkst. eiro).


Kaut arī RB pārvaldnieks Leonīds Loginovs līdz 19. jūnijam izlīgumu parakstīs, RB valdes locekļiem ir atšķirīgs viedoklis par KP (pārkāpumu) formulējumiem, DB norāda A. Ameriks.

DB uzrunātajiem termināļu pārstāvjiem un kuģu aģentiem ir dažādi viedokļi par RBP un PKL Flote strīdu. Vieni norāda, ka RBP, ar dažādām metodēm (piemēram, kuģu aģentiem silti iesakot sadarboties ar savu meitasuzņēmumu, nevis privāto kompāniju) cenšoties izspiest privātos pakalpojumu sniedzējus no tirgus, velkoņu pakalpojumu biznesu Rīgā «sačakarējusi».

Plašāk lasiet rakstā Velkoņu jautājumā domstarpības saglabājas
 ceturtdienas, 11. jūnija, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Komentāri

Reklāma