SIA Rīgas Tirdzniecības osta grupā ietilpstošais Rīgas ostas uzņēmums SIA Rīgas Centrālais terminālis (RCT) gatavojas iegādāties iekārtas aptuveni sešu miljonu latu vērtībā, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā ievietotie konkursu rezultāti.

RCT gatavojas iegādāties universālos portāla pārkraušanas celtņus ar šarnīra savienoto izlici darbam mērenā klimata zonā par vairāk nekā 4,1 milj. Ls. Paredzams, ka pārkraušanas celtņus terminālim piegādās Rīgā bāzētā a/s Rikon. Kopumā šajā konkursā pieteicās trīs pretendenti – minētais Latvijas uzņēmums Rikon, Tallinā bāzētā kompānija Voltcom Group un Vācijas uzņēmums Kirow Ardelt GmbH.

Tāpat RCT noslēgusi vairākus mazāk apjomīgus iepirkumu konkursus – par mobila konteinera pārkrāvēja iegādi 250 tūkst. Ls vērtībā, ko apņēmusies piegādāt SIA Willenbrock Latvia. Šis pats uzņēmums uzvarējis arī 87,7 tūkst. Ls vērtā konkursā par termināļa traktora piegādi.

Savukārt par vairāk nekā 82 tūkst. Ls vērta rolltreilera 20 konteineru izbēršanai piegādi RCT gatavojas slēgt līgumu ar SIA Mono Transserviss.

Uzņēmums SIA Witraktor apņēmies piegādāt mobilos hidrauliskos celtņus par 657 tūkst. Ls, savukārt 144 tūkst. Ls vērtu konteineru iekraušanas iekārtu piegādās amerikāņu uzņēmums X Body Equipment Inc., liecina informācija IUB.

Tāpat RCT noslēgusi 295 tūkst. Ls apjomīgu iepirkumu konkursu par vagonu vilkšanas tehnikas, kura aprīkota ar iespēju pārvietoties pa sliedēm un pa ceļu, iegādi. Paredzēts, ka šo tehniku terminālim piegādās SIA Alkom-Trans.

Divus piegādes līgumus – par dīzeļiekrāvēja un dīzeļiekrāvēja darbam jūras konteinerī – par attiecīgi 44,7 tūkst. Ls un 61,5 tūkst. Ls līgumcenu, paredzēts slēgt ar SIA Repa.

RCT vienīgais kapitāldaļu turētājs kopš 2007. gada ir Rīgas Tirdzniecības osta. RCT pārvalda 67 hektāru teritoriju, kurā ietilpst 13 piestātnes ar kopējo garumu 2424 metri un dziļumu 11,7 metri. Terminālī ir atvērta tipa noliktavas ar kopējo platību 158 tūkst. kvadrātmetru un slēgta tipa noliktavas ar 58 tūkst. kvadrātmetru platību.

RCT specializējas beramkravu, ģenerālkravu, Ro-Ro un citu kravu apstrādē, un tajā strādā apmēram 470 darbinieki. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra