Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Rīgas tirdzniecības osta

Rīgas Centrālais termināls apkalpo lielāko kuģi Rīgas ostas vēsturē  2

SIA Rīgas Centrālais termināls (RCT) pirmo reizi Rīgas ostas vēsturē apkalpojis capesize klases kuģi MV Nord Pisces. Kopumā kuģī iekrauts 93,5 tūkst. tonnu ogļu.

«Šī ir pirmā reize, kad Rīgas ostā ienāca capesize klases kuģis. Līdz šim RCT piestātnēs tikuši apkalpoti Panamax klases kuģi. Capesize kuģu apstrāde palielinās Rīgas ostas konkurētspēju Baltijas jūras reģionā,»atzīmē SIA Rīgas Centrālais termināls valdes priekšsēdētājs Erī Esta.

Saistītie raksti

Pēc iekraušanas kuģis no Rīgas ostas devies uz galamērķi - Imingemas ostu - Anglijā caur Ijmuidenas ostu Amsterdamā. Kā DB paskaidroja uzņēmuma pārstāve Kristīne Vizule, Panamax klases kuģi ir līdz 80 tūkst. tonnu, bet capesize – no 80 tūkst. tonnu.

RCT ir viena no lielākajām stividorkompānijām Latvijā. Tā atrodas Rīgas ostā un sniedz pakalpojumus kopš 1996.gada. RCT ietilpst SIA Rīgas Tirdzniecības osta (RTO) uzņēmumu sastāvā. Pagājušajā gadā RCT kravu apgrozījums sasniedzis 6,5 milj. tonnu, savukārt ieņēmumi bija 22,3 milj. eiro.

Savukārt pērn RTO uzņēmumu apkalpoto kravu kopējais apjoms sasniedzis 22,6 milj. tonnu.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  3

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma