Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Ekonomika

Rīgas dome: rīdzinieki vēlas vienotu noformējumu taksometriem  3

57,4% rīdzinieku atbalsta Rīgas mēra Jāņa Birka iniciatīvu ieviest vienotu noformējumu taksometriem, atsaucoties uz pētījuma centra SKDS pētījumu, informē Rīgas dome. Db.lv jau vēstīja, ka Rīgas mērs Jānis Birks uzskata - situācija ar taksometru vizuālo noformējumu Rīgā ir katastrofāla, tādēļ būtu nepieciešams tiem ieviest vienotu krāsu, piemēram, dzeltenu.

Saskaņā ar Rīgas domes sniegto informāciju 19,5% respondentu piekrīt, ka visiem taksometriem Rīgā jābūt pilnīgi vienādiem (gan automašīnas marka, gan krāsa, gan atpazīšanas zīmes) un 37,9% respondentu atbalsta priekšlikumu, ka visiem taksometriem būtu jābūt vienādā krāsā, ar vienādām atpazīšanas zīmēm, bet automašīnas markas var būt dažādas.

28,7% respondentu atbalsta viedokli, ka taksometru noformējums ir katras taksometru firmas lēmums un pašvaldībai nav jāizvirza prasība par taksometru noformējumu. Savukārt 13,9% respondentu nav viedokļa par taksometru noformējumu.

Arī Rīgas domes Satiksmes un Attīstības departamenti ir apstiprinājuši, ka šāda norma var tikt ieviesta un norādījuši, ka lielākie ieguvēji būtu pakalpojuma izmantotāji - Rīgas iedzīvotāji un viesi, jo vienots taksometru noformējums nodrošinātu to atpazīstamību plašā redzamības lokā.

Līdz ar to oktobra sākumā Rīgas domē tiks rīkota publiska diskusija par vienota noformējuma ieviešanu taksometriem Rīgā, uz kuru tiks aicinātas visas iesaistītās puses, tostarp taksometru pārvadātāji.

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Jānis Birks ierosināja ieviest vienotu vizuālo noformējumu visiem taksometriem Rīgā, norādot, ka tas nopietns jautājums, kuru būtu nepieciešams izdiskutēt sabiedrībā, uzklausot gan iedzīvotāju, gan tūristu, gan, protams, pašu taksometru firmu viedokli.

SKDS pētījumā aptaujāti 802 respondenti.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma