Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Rīgas Domes opozīcija prasa informāciju par Ziemeļu koridora finansējumu

Opozīcija kategoriski iebilst pret to, ka Ziemeļu koridora satiksmes pārvadu vai iecerētā tuneļa šķērsošana būtu par maksu.

Maksas šķērsojumu publiski atbalstījis Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers. Pilsoniskās savienības (PS) un Jaunā laika (JL) Rīgas domes deputāti, uzskata, ka nodokļu maksātāju nauda Ziemeļu koridora projektos jau tiek izmantota. Turklāt Rīgas pašvaldībai jau ir lieli aizņēmumi un tai nākamajos trijos gados kredītiestādēm būs jāatdod 134 miljoni latu.

 

PS un JL Rīgas Domes deputāti uzskata, ka ir jāatbalsta RD Pilsētas attīstības departamenta piedāvātā Ziemeļu koridora otrā posma alternatīvā varianta būvniecības projekta turpmākā izstrāde, jo tajā jau ieguldīti lieli finanšu līdzekļi. Tomēr lemt par projekta īstenošanu un ar to saistītajām darbībām būs iespējams tikai pēc tam, kad Ziemeļu koridora finansējums būs pilnībā skaidrs un pārskatāms. Tāpēc deputāti arī aicina Nilu Ušakovu un Aināru Šleseru atklāti un saprotami informēt par iecerētā Ziemeļu transporta koridora ( Ziemeļu koridora) finansējumu un iespējām projektam piesaistīt gan Eiropas struktūrfondu, gan investoru naudu.

 

Opozīcijas deputāti arī uzskata, ka vispirms jāpabeidz Dienvidu tilta būve. Kā zināms, Ziemeļu koridora otrais posms ir paredzēts no Daugavgrīvas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei (Vairoga ielai), un alternatīvais variants paredz satiksmes tuneli zem Meža kapiem un augsto tiltu pāri Daugavai. Šobrīd šī varianta projekta izstrādē jau izlietoti aptuveni 10 – 11 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  2

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma