Dienas Bizness

 • 20 pirmdiena,
  februāris

  Vitauts, Smuidra, Smuidris

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8572

  USD: 1.0650

Ražošana

Rīgas karte gatava tiesāties ar Pasažieru vilcienu par e-taloniem  5

Uzņēmums Rīgas karte gatavs ieviest e-talonu vilcienos, un neizslēdz tiesāšanos, ja Pasažieru vilciens (PV) nepildīs līgumu; PV: ja būs ekonomisks izdevīgums, juridisko strīdu var atrisināt.

«Nevar ar vienu vēstuli lauzt līgumu,» DB norāda SIA Rīgas karte (RK) mārketinga direktors Aleksandrs Brandavs par 1,2 milj. Ls vērto līgumu, ko 2010.gada rudenī Iepirkumu uzraudzības birojs atļāva slēgt VAS Pasažieru Vilciens (PV) ar SIA Rīgas satiksme (RS) un RK par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta elektronisko biļešu sistēmas izmantošanu, kas ļautu vilcienos Rīgas teritorijā lietot e-talonu.

Tikmēr PV vēl analizē, vai līgums ir spēkā, DB sacīja uzņēmuma valdes loceklis Aigars Štokenbergs, piebilstot, ka galvenais jautājums tomēr ir par līguma ekonomisko izdevīgumu. Jāatgādina, ka pērnā gada augustā PV, ko vadīja Nils Freivalds, minēto līgumu lauza. Savukārt RS uzskata, ka tas joprojām ir spēkā, jo tā laušanai paredzēta speciāla procedūra. Abas puses sarunas turpina.

A. Brandavs cer, ka nebūs nekādas tiesvedības pret valsti, taču, ja PV atteiksies pildīt līgumu, RK plāno vērsties starptautiskajā tiesā un atgūt gan ieguldītos līdzekļus 700 tūkst. Ls apmērā, gan neiegūto peļņu. Šobrīd RK ir gan iekārtas, gan programmatūra, un «mēs varam burtiski nedēļas laikā iekārtas uzstādīt un arī apmācīt cilvēkus ar tām rīkoties,» tā viņš. Par 500 tūkst. Ls priekš PV iegādāti elektronisko braukšanas biļešu lasītāji, kurus varēs izmantot vilcienu konduktori un kontrolieri, bet par 200 tūkst. Ls iegādāta programmatūra, lai PV kasēs varētu tirgot  e-talonus un norēķināties ar e-taloniem ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Saistītie raksti

Reklāma